З початку року борги зросли на 3,7%. І це є приводом того, що область чи не на кожному засіданні Кабінету Міністрів називають у п'ятірці гірших. За словами Миколи Фролова обласна виконавча влада має всі важелі впливу на проблемні підприємства, але не завжди їх використовує.
- Час поблажливості минув. Будемо діяти разом з правоохоронними органами та податківцями, - зазначив заступник керівника області. – Минулого року всі судові рішення з цього питання виносилися на користь тих, кому заборгували.
Прикро, що зростання заборгованості обумовлено ситуацією саме на економічно активних підприємствах області. З початку року вони зросли на 3 млн. грн. або на 45%.
Все це свідчить про недостатню роботу органів місцевої влади щодо забезпечення своєчасності виплат заробітної плати, насамперед. У частині запобігання виникненню нових підприємств-боржників. Ситуація на підприємствах, які входять до групи "ризику", вивчається поверхово. А це в свою чергу приводить до необґрунтованих запевнень керівників на засіданнях обласної комісії про терміни погашення боргів і викривлення оперативної інформації, яка надається центральним органам влади.
Так, заборгованість на ВАТ «Токмацький ковальсько-штампувальний завод», незважаючи на запевнення керівництва міста і заводу на засіданні обласної комісії 22 травня, не тільки не погашено, а і збільшено майже удвічі.
Ускладнюється ситуація і на інших на підприємствах Токмака. Продовжують нарощувати борги і комунальні підприємства Василівського району.
На засіданні комісії вирішено терміново проаналізувати ситуацію і до початку вересня виправити становище.
Управління у справах преси та інформації