Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

У Гуляйпільському районі відкрито перший інклюзивно-ресурсний центр

24 вересня 2018 - 15:10

За підтримки Благодійного Фонду Порошенка та Марини Анатоліївни Порошенко в Запорізькій області активно крокує розвиток інклюзивної освіти. Нині у Гуляйпільській міській об’єднаній громаді Запорізької області розпочав роботу перший інклюзивно-ресурсний центр. Це новий доступний і комфортний простір, необхідний для забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти з наданням необхідної психолого-педагогічної підтримки. У церемонії відкриття взяла участь директор Департаменту  освіти і науки Тетяна Озерова. 

У новоствореному закладі працюють учитель-дефектолог, учитель-логопед, практичний психолог. Найближчим часом громада планує оголосити конкурс на посаду вчителя-реабілітолога.

Наразі ця установа - єдина в районі і на умовах співфінансування може забезпечувати потреби жителів сусідніх населених пунктів. За інформацією Департаменту освіти і науки облдержадміністрації, на функціонування Центру з бюджетів було виділено 618 тис. грн., у тому числі зі скарбниці  ОТГ – 493 тис. грн.

Крім цього, з початку навчального року у Гуляйпільській спеціалізованій загальноосвітній школі працює сучасна кімната для роботи з дітьми, що навчаються в інклюзивних класах. Це стало можливим завдяки соціальній програмі «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації» у рамках проекту «Ресурсна кімната», що реалізується за підтримки Міністерства освіти і науки України,  сприяння  Запорізької облдержадміністрації та Гуляйпільської міської територіальної громади.

У спеціально облаштованому класі учні з особливими освітніми потребами будуть навчатися за індивідуальним планом розвитку в супроводі корекційного педагога.

Кімната містить навчальну та корекційну зону лікувальної фізичної культури, ігрову зону та зону відпочинку, а також корекційні та наочні засоби для проведення розвивальних занять. Меблі в ній модульні, що дозволяє по-різному формувати робочі зони – індивідуальні та для роботи в групах. Приміщення також оснащене комп’ютерним обладнанням та принтером для роботи з додатковим навчальним матеріалом.

Слід додати, що розпорядженням голови облдержадміністрації зобов’язано голів райдержадміністрацій та рекомендовано міським головам міст обласного значення, головам об’єднаних територіальних громад створити інклюзивно-ресурсні центри шляхом реорганізації психолого-медико-педагогічних консультацій. За даними Департаменту освіти і науки ОДА, загалом в області у 2018 році створено 30 інклюзивно-ресурсних центрів, з яких уже працює 22.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

Впродовж доби окупанти 171 раз били по 10 населених пунктах Запорізької області

Незламний запорізький бізнес продовжує працювати під час війни

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 01.09.2024

Впродовж доби окупанти 164 рази били по 10 населених пунктах Запорізької області.

«Шаную воїнів, біжу за Героїв України»: Запоріжжя вшанувало пам'ять полеглих воїнів патріотичним забігом

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 31.08.2024

Впродовж доби окупанти 221 раз били по 10 населених пунктах Запорізької області.

Як заклади освіти дотримуються заходів безпеки: результати інспекції ДСНС та Національної поліції

Україна має майбутнє: Запорізький національний університет розпочав новий навчальний рік урочистою посвятою першокурсників

Очне навчання в садочках, школах, профтехах та коледжах: Запорізька область готова до нового навчального року

Запорізькі підприємці отримають майже 77 млн грн на розвиток бізнесу за програмою «Власна справа»

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 30.08.2024