Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

За три роки у Запорізькій області кількість інклюзивних класів і груп збільшено у 40 разів

13 вересня 2018 - 09:40

У цьому навчальному році в Запорізькій області створено 35 інклюзивних груп у 27 закладах дошкільної освіти, у 124 закладах середньої освіти відкрито 253 інклюзивних класи для 395 дітей з особливими освітніми потребами. За повідомиленням Департаменту освіти і науки облдержадміністрації, у 2018/2019 навчальному році планується збільшити кількість інклюзивних груп майже вдвічі, а класів - у півтора разу.

Крім цього,  у 2018 році створено 30 інклюзивно-ресурсних центрів, з яких вже працює 22. Як і обіцяв очільник регіону нині кожна територія області має власний інклюзивно-ресурсний центр, що дає можливість не видавати батькам діагноз як вирок, а забезпечувати комплексну оцінку особливостей психофізичного розвитку дитини, визначати її слабкі та сильні сторони, окреслювати потреби для кращого розвитку, надавати корекційно-розвиткові послуги. На оснащення цих центрів держава виділила  майже 4 млн. грн., обласний бюджет – майже 2 млн. грн. Створення таких центрів дозволило  максимально наблизити послугу до  місця проживання дитини, не вилучати дитину з сім’ї, не відривати від батьків. Довіра батьків до нової форми здобуття освіти дітей з особливими освітніми потребами дозволила збільшити кількість інклюзивних класів і груп  за три роки у 40 разів (у 2015 році діяли чотири школи,  у 2018 - 170).

Для кожного закладу забезпечено підготовку педагогічних працівників,  здатних фахово працювати в інклюзивному класі чи групі, також планується поступово поширювати інклюзію на заклади професійної та вищої освіти.

У Запорізькій області працює Хортицька національна навчально-реабілітаційна академія - унікальний заклад вищої освіти, який надає освітні послуги особам з особливими освітніми потребами та забезпечує підготовку кадрів для здійснення інклюзивної освіти в рамках Нової української школи.

Заклад забезпечений відповідними науково-педагогічними кадрами та має всі умови для забезпечення рівного доступу до якісної освіти особам з особливими освітніми потребами, а саме: прибудовані ліфт та пандуси, спеціально обладнані санвузли та кімнати особистої гігієни.

На сьогодні в області забезпечено архітектурну доступність у  82 закладах дошкільної, 345 загальної середньої та 21 професійної освіти, що наразі задовольняє існуючу потребу, однак щорічно вивчаються запити та спільно з органами місцевої влади та місцевого самоврядування вживаються заходи для задоволення потреб дітей, залучених до інклюзивного навчання.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

На приватизаційні аукціони виставлені нежитлові приміщення державної форми власності, розташовані у центральній частині Запоріжжя

Засідання робочої групи «Прозорість і підзвітність»: представники правоохоронних органів доповіли про перебіг досудових розслідувань

Реконструкція одного з найпотужніших медзакладів Запоріжжя набирає обертів: створюють комфортні умови для пацієнтів та лікарів

До уваги автоперевізників!

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 07.11.2024

Впродовж доби окупанти завдали 299 ударів по 14 населених пунктах Запорізької області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 987-го дня війни

Енергоефектині ОСББ: як багатоповерхівки готуються до зими

До зими – під новим дахом: в Запоріжжі активно відновлюють будинки, пошкоджені ворожими КАБами

Простір єднання та допомоги: у Запоріжжі відкрився новий ветеранський простір «Рубікон Hub»

єОселя стає доступнішою: молодь може отримати іпотеку з першим внеском від 10%

Новий інструмент підтримки для ВПО – субсидія на оренду житла