У вітальні обласної бібліотеки ім. Горького пройшла презентація книги «Голодомор 1932-1933: запорізький вимір».
У заході взяли участь заступник голови облдержадміністрації Микола Фролов, начальник управління культури і туризму ОДА Лариса Сізінцова, начальник управління внутрішньої політики ОДА Андрій Шелестюк, голова редакційної колегії збірника «Голодомор 1932-1933: запорізький вимір» - доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри новітньої історії України Запорізького національного університету Федір Турченко, керівники бібліотек області, представники громадськості.
Книга присвячена пам'яті загиблих від Голодомору, визнаного Верховною Радою актом геноциду, спрямованим злочинним режимом проти українського народу. Збірка видана на благодійні кошти за підтримки заступника голови ОДА Миколи Фролова. У ній акумульовано матеріали наукової конференції «Трагедія Голодомору 1932-1933 років на Запоріжжі», яка відбулася в Запорізькому національному університеті в листопаді минулого року. Тут же представлені свідчення земляків-запоріжців про ті страшні події на території області.
- Президент України, підписавши Укази «Про заходи у зв'язку з 75-ми роковинами Голодомору» і «Про оголошення 2008 року Роком пам'яті жертв Голодомору», спонукає нас до відродження і збереження пам'яті про ті трагічні події і про безневинно загиблих людей, - звернувся до учасників презентації збірки заступник голови ОДА Микола Фролов. –Політика української влади щодо визнання та вшанування цієї трагедії не спрямована проти жодної сторони. Це історія нашого власного народу. І це не вина жодної нині існуючої держави чи народу - це вина колишнього радянського комуністичного режиму. Відомо, що без минулого немає майбутнього. Тож мусимо згадати всіх поіменно. Саме тому ми видали таку потрібну нам і нашим дітям книгу - нашу спокуту. Кожна бібліотека області сьогодні отримає по кілька її примірників.
Голова редакційної колегії збірки Федір Турченко назвав цю книгу своєрідним щепленням від намагань замовчувати історичну правду. Він зазначив, що дослідницька робота триває. І вже зараз іде підготовка до видання нового фоліанту, який включатиме також мартирограф усіх зниклих під час голоду 1932-1933 років населених пунктів на території області.
Управління у справах преси та інформації