У рамках Дня об’єднаних територіальних громад в облдержадміністрації презентовано електронну систему ProZorro.Продажі. Майстер-клас організовано для представників місцевих органів самоврядування регіону з метою проведення малої приватизації.
Згідно із Законом «Про приватизацію державного і комунального майна», який набрав чинності у березні, мала приватизація стартувала вже цього літа і здійснюється через електронну систему ProZorro.Продажі. Під цю вимогу підпадають активи державної і комунальної власності вартістю до 250 млн. грн. Виставляти об'єкти на продаж вурамках малої приватизації будуть Фонд державного майна України (ФДМУ), а також місцеві органи влади.
З моменту старту малої приватизації, менше ніж за місяць, у систему заведено сотні об'єктів по всій країні, оголошено понад 200 аукціонів та вже відбулися перші успішні торги.
- Мала приватизація - це ефективний та прозорий спосіб наповнення бюджетів місцевих громад. І ми маємо тому підтвердження. В системі вже відбулися перші аукціони, які принесли своїм організаторам кошти. Ми можемо впевнено сказати, що мала приватизація успішно розпочалася. Для місцевих громад - це величезні нові можливості розвитку, - зазначив в.о. директора державного підприємства «Прозорро.Продажі» Олексій Соболев.
За його словами, першим лотом, який був проданий на ProZorro.Продажі, став зерноток у Чернівецькій області. Комплекс нежитлових будівель було продано на прозорому аукціоні за 209 тисяч гривень. А за нежитлові приміщення в місті Золотоноша відбулася справжня боротьба. Як результат – місцева громада за один об'єкт отримає на 30% більше коштів, ніж очікувалось, розповів Олексій Соболев.
Сьогодні вже авторизовано 30 торговельних майданчиків, які отримали право на підключення покупців та продавців. Очікується, що до програми можуть приєднатися понад 40 систем, які вже працюють із ProZorro.Продажі на інших аукціонах, і ті майданчики, які раніше не працювали з державними продажами.
Довідково: ProZorro.Продажі - система електронного аукціону, спрямована на викорінення корупції в державних продажах. Система має дворівневу модель, у якій держава контролює базу даних, де відбуваються аукціони, а приватні майданчики, підключені до бази даних, мають рівні права і доступ, а також забезпечують якісний сервіс. Така модель стимулює більшу прозорість, більше доходів, більшу прибутковість тендерів, більшу різноманітність учасників на етапі оголошення та проведення торгів. Ця модель надає громадськості вільний доступ до всієї інформації про розпорядження державним майном. Успіх цього проекту залежить від залучення уряду, бізнесу і громадянського суспільства.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю