Визначено переможців еко-освітнього конкурсу «Компола», проведеного Міністерством освіти і науки спільно з Міністерством екології та природних ресурсів. До їх числа увійшли 200 шкіл, з яких шість - із Запорізької області.
Переможці конкурсу отримають компостер для переробки харчових відходів зі шкільних їдалень в органічне добриво.
Школи обирали за двома критеріями: мотивація, що була продемонстрована в креативному завданні, та відповідність технічним вимогам. Серед запорізьких учасників конкурсу кращими стали: Бердянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 1, Веселівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2, Токмацька загальноосвітня школа І - ІІІ ступенів №6, Бердянська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №16 з поглибленим вивченням іноземних мов, опорний навчальний заклад «Приазовська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів «Азимут» та Запорізька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат «Джерело». Вони отримають компостерні установки, встановлення яких триватиме до 01 вересня 2018 року.
Проект реалізується за міжнародні кошти та за підтримки громадської організації «Україна без сміття». Основна його мета - дати додатковий поштовх та ресурси українським школам для розвитку екологічної грамотності учнів, допомогти школярам отримати практичні навички, а не суто теоретичну інформацію щодо відповідального споживання.
Проект вже успішно реалізований у 32 навчальних закладах у різних куточках України.
Суть «Комполи» полягає в щоденному сортуванні органічних відходів (очистки овочів та фруктів, шкарлупки яєць, заварка від чаю, залишки крупи та каші, скошена трава та опале листя, квіти, тоненькі гілочки тощо), які будуть збиратися на території школи у спеціальному контейнері – компостері, який буде встановлено на відкритій ділянці ґрунту під землею. За умови правильної експлуатації за кілька місяців компост уже буде готовий. Після цього його можна діставати з компостера та підживлювати рослинність на території школи.
Довідково: Серед переможців є навчальні заклади з усієї України і навіть прифронтових Луганської та Донецької областей. Так, компостер отримають 12 шкіл-інтернатів, 22 опорні школи, одна спеціалізована школа для дітей з особливими потребами та 165 загальноосвітніх шкіл. Загалом на участь у конкурсі було подано 400 заявок.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю