Процес стратегічного планування розвитку освіти в об'єднаних територіальних громадах, вироблення бачення, стратегічних та операційних цілей, популяризація їх серед жителів громади — цьому на теорії та практиці вчилися управлінці ОТГ у Запорізькому центрі розвитку місцевого самоврядування під час семінару «Стратегія розвитку освіти як складова стратегії розвитку ОТГ». У навчальному заході взяли участь керівник апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойко, директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Тетяна Озерова, директор Запорізького центру розвитку місцевого самоврядування Олександр Свистун, освітяни та голови територіальних громад регіону.
- Кожного разу, коли ми спілкуємося з жителями територій, найбільш гостро постають питання охорони здоров’я та освіти. Люди переконані, що якщо немає школи – немає й села. Але необхідно донести до кожного, що найважливішим є якість освіти. Сьогодні вам доводиться проводити ті реформи, щоби ще раз довести, що і в селі можна організувати роботу таким чином, щоб кожна дитина отримала якісну освіту. Ми розглядаємо питання, які стосуються освоєння субвенції на розвиток інфраструктури сільських населених пунктів, подальші кроки у реформуванні освіти, можливе використання цих коштів саме на освітні заклади і на розв’язання проблем, які стосуються освітньої сфери. Запорізька область є одним із новаторів у цій реформі. Ми сподіваємось, що люди на територіях зрозуміють, яким шляхом ми рухаємося і що нас очікує найближчим часом, - зазначила керівник апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойко.
Про покрокові дії реформування освітньої галузі учасників семінару поінформувала директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Тетяна Озерова.
- Сьогодні ми маємо говорити про те, як діяти, як скласти план ваших покрокових дій, яке наше бачення та що ми хочемо отримати в результаті. Для того, щоб усе проаналізувати та запланувати конкретно роботу на територіях, необхідно бути теоретично підкованим та виробити стратегічний план розвитку. Стратегія розвитку освіти ОТГ має рухатися в унісон з державною стратегією розвитку освітньої галузі. Освіта сьогодні міняється і має реформуватись відповідно до нових функцій громад, - підкреслила Тетяна Озерова.
Учасники заходу обговорили практичний аспект процесу стратегічного планування розвитку освіти в громаді, розробки стратегії розвитку освіти і створення стратегічного комітету, бачення розвитку освіти в громаді, стратегічні та операційні цілі тощо.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю