На цьому голова облдержадміністрації Костянтин Бриль наголосив під час відвідування амбулаторії смт. Мирне Мелітопольського району.
Як зазначив керівник області, за три тижні в електронній системі охорони здоров’я всієї держави зареєстровано 1 мільйон 191 тисячу декларацій. Проте підписання договорів із сімейними лікарями та створення нових ФАПів є паралельними процесами, які нині тривають.
- У цьому році ми створюємо нові фельдшерсько-акушерські пункти, де люди зможуть отримати он-лайн консультації відповідних фахівців. Запорізький регіон один із перших в Україні пройшов погодження мережі ФАП. На сьогодні заплановано виділення 126 мільйонів гривень, які надаватимуться за умови 20-відсоткового співфінансування з місцевими бюджетами. І до кінця року люди в громадах мають побачити нові фельдшерсько-акушерські пункти. Ми розуміємо, що нині в селах бракує саме консультацій так званих «вузьких» спеціалістів. Тож поки триває будівництво, ми не покинемо людей напризволяще. Кожен, хто цього потребує, отримає обстеження висококваліфікованих фахівців Запорізької обласної лікарні, - запевнив Костянтин Бриль.
У свою чергу, головний лікар центральної районної лікарні Сергій Селевіч повідомив, що за сприяння сільського голови с. Семенівка Андрія Єрмоленка, а також місцевої та обласної влади нині в амбулаторії загальної практики сімейної медицини надають консультації лікарі вищої категорії Запорізької обласної клінічної лікарні. Прийом ведуть: невропатолог; пульмонолог; кардіолог; отоларинголог та офтальмолог. За попередніми підрахунками на прийом записано 120 осіб. Загалом же потребу в консультації лікарів у Мирненській амбулаторії висловили близько 700 осіб.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю