В області і досі триває процес перейменування вулиць і демонтажу пам’ятників відповідно до закону про декомунізацію. Напередодні сотої річниці звільнення нашого краю від більшовиків у квітні 1918 року, обласна влада та громадськість приділяють особливу увагу виконанню цього закону.
- Основну роботу провели два роки назад, але подекуди ще лишалися пам’ятники та топоніми на честь комуністичних вождів. Останнім часом місцеві ради перейменували понад 20 вулиць та провулків, які називалися на честь комуністичних воєначальників, - повідомив заступник директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Олександр Зубченко.
Він зазначив, що нові топоніми наші земляки обирали самостійно, на громадських слуханнях. Зокрема, у с. Новомиколаївка Мелітопольського району вул. Островського назвали на честь першого космонавта незалежної України Леоніда Каденюка. У с. Гнаровське Вільнянського району вул. Комунарівська отримала поетичну назву Солов’їна. Одна з найбільших вулиць с. Велика Білозерка замість Червонофлотської стала Соборною. У с. Гусарка Більмацького району на зміну Пролетарській прийшла вулиця Щаслива.
На сьогодні перейменування вулиць закінчено у Широківській, Новобогданівській та Долинській громадах. Із новими топонімами продовжують визначатися в Оріхові, Біленькому, Балабиному, Кушугумі та Малокатеринівці.
До початку літа нові назви отримають ще 26 вулиць у 15 населених пунктах області і процес декомунізації топоніміки у Запорізькому краю буде завершено.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю