Задля визначення рівня фізичної підготовленості населення, формування потреби в руховій активності, сприяння формуванню здорового способу життя, патріотизму та національної свідомості громадян, підвищення рівня зацікавленості до служби у Збройних Силах, сприяння розвитку фізичної культури для різних вікових груп в Україні проводиться щорічне оцінювання його населення.
Традиційно тестування підготовленості населення проводиться у травні. Питання залучення активізації населення в області обговорили на засіданні колегії Управління молоді, фізичної культури та спорту облдержадміністрації.
З кінця 2015 року Кабінет Міністрів України затвердив «Порядок проведення щорічного оцінювання фізичної підготовленості населення України», що є одним з елементів кропіткого аналізу, а підсумком якого стане створення «Комплексної системи з формування здорової нації».
Щорічне оцінювання фізичної підготовленості населення України передбачає виконання особами різної статі та віку (від 10 до 70 років) комплексу тестів і нормативів для визначення рівня їх фізичної підготовленості. Система тестування для категорій учасників складається за видами тестів на витривалість, силу, швидкість, спритність, гнучкість та поділяються на: тести, що дозволяють визначити рівень розвитку фізичних якостей відповідно до статевих і вікових особливостей розвитку людини; нормативи, що дозволяють оцінити різнобічність (гармонійність) розвитку основних фізичних якостей відповідно до статевих і вікових особливостей розвитку людини.
На державному рівні у 2017 році показник залучення громадян до тестування в Запорізькій області загалом задовільний. При середньому показнику по країні 0,5%, в нашій області цей показник близько 1,6% від загальної кількості населення.
Минулого року 16 районів та чотири міста обласного підпорядкування Запорізької області долучились до оцінювання. Кращі показники були у м. Запоріжжя – 26405 чоловік, м. Мелітополь – 5120 та у м. Бердянськ – 2909. На жаль, у деяких районах показник проходження тестування склав від 13-38 осіб.
Щорічне оцінювання є безкоштовним та проводиться на добровільних засадах за допуском лікаря, і є підставою для порівняння показників фізичної підготовленості різних груп населення України з показниками фізичної підготовленості населення інших держав, зокрема країн євроатлантичного простору. Відповідальність за підготовку та організацію проведення щорічного оцінювання несуть керівники центральних та місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ, організацій.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю