Підсумки заходу «Врожай – 2017» та завдання щодо його проведення у 2018 році обговорили учасники спільного засідання колегії облдержадміністрації та Ради регіонального розвитку Запорізької області, яке відбулося під керівництвом голови облдержадміністрації Костянтина Бриля. У заході взяли участь заступники голови облдержадміністрації, керівники департаментів та управлінь ОДА, голови райдержадміністрацій та об’єднаних територіальних громад, представники органів місцевого самоврядування.
Цього року облдержадміністрація продовжить проведення першого та єдиного в Україні заходу «Врожай», спрямованого на детінізацію земельних правовідносин.
Як доповів заступник голови облдержадміністрації Олександр Бабанін, у Запорізькій області підлягали моніторингу 2,1 млн. гектарів сільгоспугідь, з яких у 2017 році обстежено 2,045 млн. га, що становить 97,4%. Необстеженими залишаються 53,8 тис. га всіх форм власності.
З обстеженої площі сільгоспземель 91,6% використовується згідно з документами (1,9 млн. га); 6% не використовується у товарному виробництві (123 тис. га); 2,4 % використовуються без документів (48,5 тис. га).
З метою взяття на контроль матеріалів щодо порушень законодавства у використанні сільськогосподарських земель, які виявлено місцевими робочими групами та розслідуються слідчими підрозділами поліції області, інформацію про результати заходу «Врожай-2017» передано до прокуратури Запорізької області.
За результатами уточненої звітності з початку проведення заходу «Врожай-2017» річна сума додаткових надходжень орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності до місцевих бюджетів склала 3,3 млн. грн., єдиного податку – 4,4 млн. грн.
- Коли ми тільки розпочинали захід «Врожай», то було багато критики та навіть несподіваної протидії. Проте ми всі бачимо досягнуті результати. З метою подальшого наведення ладу в землях сільськогосподарського призначення, забезпечення наповнення місцевих бюджетів у 2018 році буде також проводитися захід «Врожай-2018». Завдання на 2018 рік – це правова оцінка виявлених земельних порушень, ефективне податкове адміністрування діяльності сільгосптоваровиробників, наповнення місцевих бюджетів платою за землю та якісне продовження заходу «Врожай». Основними його завданнями залишаються проведення моніторингу, обстеження та аналізу використання товаровиробниками земель сільськогосподарського призначення, аналізу стану сплати податків і зборів, визначення справедливої орендної плати, створення єдиної й актуальної бази даних використання земель усіх форм власності. Кошти, сплачені за землю, мають іти до бюджетів громад, а не в кишені корупціонерів. У кожному районі області має проводитись активна робота з видачі землі учасникам АТО. Я застерігаю всіх від помилок, які були зроблені деякими головами райдержадміністрацій минулого року. Подвійної бухгалтерії та підроблених звітів бути не має. Всі декларації будуть звірені з даними Державної фіскальної служби. Ніхто у Запорізькій області спекулювати на землі не буде, - підкреслив, підбиваючи підсумки розгляду питання, Костянтин Бриль.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю