Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

У Запоріжжі стартував соціальний проект «Відкриті уроки футболу» для дітей переселенців

26 березня 2018 - 16:05

За підтримки Європейського Союзу у місті Запоріжжя протягом тижня будуть проводитися семінари за соціальним проектом Федерації футболу України «Відкриті уроки футболу» («Open Fun Football Schools»).

Проект залучає і створює міжсекторальні мережі серед громадських об’єднань, шкіл, батьків, органів місцевого самоврядування, поліції, психологів, які спільними зусиллями сприяють взаємодії та соціальній інтеграції між внутрішньо переміщеними дітьми і молоддю з Донбасу і Криму та їх однолітками з приймаючих громад за допомогою гри у футбол.

Сьогодні в конференц-залі готелю «Інтурист» відбулось офіційне відкриття та прес-конференція, присвячена цьогорічному старту проекту. Привітав з упровадженням такого масштабного проекту саме в нашому місті заступник голови облдержадміністрації Едуард Гугнін.

- Свого часу Запорізький край був столицею ігрових видів спорту в незалежній Україні. Через певні економічні обставини ця слава згасла, і в цьому році вона починає відроджуватись знову. Міська та обласна влада приділяє увагу розвитку спорту в цілому, зосереджуючись на розвитку спортивної інфраструктури. Співпраця з Федерацією футболу України є для нас пріоритетною на сьогодні. Думаю, що такий соціальний проект допоможе стати суспільству більш толерантним, і сподіваюсь, що такі відкриті уроки допоможуть соціалізуватися ще більшій кількості дітей-переселенців. Бажаю всім плідної роботи, нехай цей захід принесе користь, ефективність у вашу подальшу роботу, - зазначив Едуард Гугнін.

Для якісної організації проекту Федерація футболу України проводить семінари для вчителів-волонтерів. Упродовж п’яти днів у рамках семінару навчатимуться більше 500 представників з дев’яти регіонів України, а  саме: Донецької, Луганської, Харківської, Дніпропетровської, Запорізької, Херсонської, Миколаївської, Київської та Одеської областей.

У 17 громадах заплановано провести такі активності: створення волонтерської мережі і навчання волонтерів у рамках зустрічей, воркшопів і семінарів; проведення масових п’ятиденних фестивалів футболу; надання школам, які беруть участь у проекті, спортивного інвентарю та обладнання, а волонтерам і дітям-учасникам – екіпірування; проведення в регіонах масово-спортивних заходів; упровадження освітнього підходу «спорт + школа + поліція» у шкільні заходи для дітей та батьків.

- Ми пишаємося, що нашим проектом зацікавились у Європейському Союзі і вони його співфанансують. Для нього було обрано дев’ять областей, це саме ті території, на яких зосереджено найбільше вимушених переселенців. Завдяки футболу, ми думаємо, діти-переселенці зможуть більше соціалізуватися з місцевими дітьми, і не будуть почувати себе відчуженими, - зазначив національний координатор проекту від Федерації футболу України, член Комісії УЄФА з масового футболу Євгеній Столітенко.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

Христос народився! Славімо його!

У п’ятьох людей виявили онкозахворювання на ранній стадії: підбито підсумки міського пілотного проєкту «Онкоскринінг на рівні закладів охорони здоров’я»

Руханки на перервах, безоплатне харчування та група продовженого дня: у «підземній» школі в Запоріжжі триває освітній процес

Через що можуть скасувати пенсію та як пройти ідентифікацію: роз’яснення від Пенсійного фонду України

Пункти незламності в Запоріжжі готові приймати відвідувачів цілодобово: за необхідності вони розгорнуть додаткові потужності

В Запоріжжі через несприятливі погодні умови може відчуватися неприємний запах

Програма перекваліфікації жінок на операторів сільськогосподарської техніки: відкрито конкурс

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 24.11.2024

Впродовж доби окупанти завдали 200 ударів по 13 населених пунктах Запорізької області.

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1034-го дня війни

Як скористатися державними послугами після кібератаки?

«Пліч-о-пліч: згуртовані громади» – від експериментального проєкту до державної програми