Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

У Запоріжжі відкрилася виставка, на якій війна переосмислена мистецтвом

26 березня 2018 - 09:52

У виставковій залі Запорізького обласного краєзнавчого музею відбулося відкриття всеукраїнського мистецько-культурологічного проекту «Військово-польовий арт», що поєднує виставку, майстер-класи і арт-терапевтичні заходи для учасників бойових дій та членів їх сімей.

Суть проекту - накласти прояви українського народного мистецтва на предмети, що мають суто військове походження: амуніцію, обладнання, засоби, привезені із зони АТО,  тобто перетворити військові предмети на арт-об’єкти та обереги з національною символікою.

Цей проект здійснюється за підтримки Адміністрації Президента України. Як повідомив директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації Владислав Мороко, у Запоріжжі виставка відбувається завдяки підтримці голови облдержадміністрації Костянтина Бриля та участі  обласного краєзнавчого музею:

- У нашому музеї вперше в Україні були відкриті експозиції, присвячені Майдану та АТО, і ця виставка, яка творчо переосмислює події війни, органічно продовжує цю роботу, - підкреслив Владислав Мороко.

Ініціатор проекту, куратор виставки, віце-президент Асоціації «Україна - Франція», сержант поліції полку «Київ» ГУНП у Києві Павло Ротар розповів, що робота над проектом розпочалася ще в 2014 році. Працювали над виставкою понад 150 митців народного декоративно-прикладного мистецтва з різних областей України. Перша  виставка відбулась у центрі культури і мистецтв МВС України  у Києві в 2015 році, а тепер експозиція мандрує містами України.

Експозиція висвітлює події в зоні  АТО крізь призму мистецтва українських художників. Серед майстрів, які розписували арт-обєкти  - учасники АТО, які проходять службу безпосередньо в зоні бойових дій.

Павло Ротар збирав ці артефакти, які пройшли горнило військових подій, будучи рядовим добровольчого особливого батальйону спеціального призначення «Золоті ворота». З кожної ротації боєць привозив їх до Києва, а звідти індивідуально направляв майстрові. Експонати показують, як життя перемагає війну.

В експозиції представлено понад 300 предметів. Ящики від боєприпасів, гранатомети, гільзи, технічні засоби, прапори батальйонів, фотографії бійців із передової – все це привезли із зони АТО, а майстри з усієї України перетворили на унікальні мистецькі витвори. Наприклад, гранатомет розмальовано яскравими квітами,  захисну каску  оформлено українським орнаментом. Ящики від набоїв  оздоблені українською народною різьбою, розмальовані квітами, геометричними орнаментами, які нагадують український рушник, писанки. Є вироби із соломи та рогози: наприклад,  коза із гранатометом. Один із експонатів – «Різдвяну звізду» з матеріалів військового екіпірування Павло Ротар подарував Запорізькому обласному краєзнавчого музею.

Під час роботи виставки можна  взяти участь у різноманітних майстер-класах, на які запрошуються учасники бойових дій та члени їх сімей – кожної суботи о 13.00 (за попереднім записом). Виставка триватиме до 14 квітня.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

Христос народився! Славімо його!

У п’ятьох людей виявили онкозахворювання на ранній стадії: підбито підсумки міського пілотного проєкту «Онкоскринінг на рівні закладів охорони здоров’я»

Руханки на перервах, безоплатне харчування та група продовженого дня: у «підземній» школі в Запоріжжі триває освітній процес

Через що можуть скасувати пенсію та як пройти ідентифікацію: роз’яснення від Пенсійного фонду України

Пункти незламності в Запоріжжі готові приймати відвідувачів цілодобово: за необхідності вони розгорнуть додаткові потужності

В Запоріжжі через несприятливі погодні умови може відчуватися неприємний запах

Програма перекваліфікації жінок на операторів сільськогосподарської техніки: відкрито конкурс

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 24.11.2024

Впродовж доби окупанти завдали 200 ударів по 13 населених пунктах Запорізької області.

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1034-го дня війни

Як скористатися державними послугами після кібератаки?

«Пліч-о-пліч: згуртовані громади» – від експериментального проєкту до державної програми