Зміни в бюджетному законодавстві обговорили під час засідання ради голів об’єднаних територіальних громад Запорізької області. У заході взяли участь керівник апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойко, директор Департаменту фінансів облдержадміністрації Сергій Медвідь, начальник Управління містобудування та архітектури облдержадміністрації Олександр Билим, голови об'єднаних територіальних громад.
Об’єднані територіальні громади отримають частину коштів, вилучених із їхніх бюджетів, через недосконалість бюджетного законодавства. Зміни в бюджетному законодавстві призвели до того, що в січні була перерозподілена дотація з місцевого бюджету на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я. Сума зменшення становила 155 млн. грн. За новим законом таку суму необхідно було передати на утримання освітніх та медичних закладів міст обласного значення Запорізької області.
Як відзначив Сергій Медвідь, на найближчу сесію, яка запланована на 22 березня, винесено проект рішення, яким пропонується зменшити суму видатків містам обласного значення (окрім Токмака, який визнано депресивною теритоорією) на 50%. Таким чином, у бюджети громад повернеться близько 75 млн. грн. дотації з місцевого бюджету на здійснення переданих видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я відповідної додаткової дотації з державного бюджету. Кошти будуть розподілені на користь громад відповідно до кількості медичних і освітніх закладів на їх територіях.
Говорячи про успішність децентралізаційної реформи, Зінаїда Бойко наголосила, що в Запорізькій області на сьогодні остаточно створено 44 ОТГ, ще три громади знаходяться на останній стадії формування.
При цьому новостворені громади демонструють зростання, тож це може свідчити про якість об’єднання. Найближчим часом, 29 квітня, заплановано вибори ще в семи обєднаних громадах.
- Це досить високі показники, що дозволяє Запорізькій області перебувати в п’ятірці лідерів зі створення громад в Україні. Проте для Запорізького регіону головне - не кількість створених громад, найважливіший показник – це зростання добробуту в громадах, досягнення успіхів у кожній з них. При цьому головна мета реформи децентралізації – аби кожен житель, кожен громадянин відчув соціально-економічне зростання, що відбувається на територіях. Наразі в області вже створено понад дві третини запланованих громад, тому залишається досить невелика територія для визначення майбутніх громад, - зазначила Зінаїда Бойко.
Крім бюджетних питань на засіданні ради голів об’єднаних територіальних громад розглянуто звернення до народних депутатів України та Віце - прем’єра - Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, яке стосується положення про зміни до Податкового кодексу України в частині введення єдиного податку на користування землями сільськогосподарського призначення, фінансування проектів з державного фонду регіонального розвитку, порядку розподілу субвенції на формування інфраструктури ОТГ для селищ міського типу тощо.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю