У Запорізькому Центрі розвитку місцевого самоврядування відбулася інформаційна сесія для представників об’єднаних територіальних громад щодо участі у програмі «U-LEAD з Європою» н предмет створення центрів надання адміністративних послуг. У заході взяла участь керівник апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойко.
– Центр надання адміністративних послуг – це обличчя влади. На сьогодні в усіх районах є ЦНАПи і вони мають якісно виконувати свої функції. Але без належного програмного забезпечення, комфортних умов, доступності, кваліфікації персоналу послуги не можуть бути належного рівня. Завдяки співпраці з Центром розвитку місцевого самоврядування і програмі «U-LEAD з Європою» ми сьогодні маємо можливість удосконалювати послуги для населення, наближати їх до кожного населеного пункту. Для цього є віддалені робочі місця, мобільні ЦНАПи, допомогу в організації яких надає програма «U-LEAD з Європою». Але кожну об’єднану територіальну громаду треба розглядати окремо. Якщо в одному районі є кілька ОТГ, доцільно розглядати можливості налагодження співробітництва, - зазначила Зінаїда Бойко.
Вже у березні для об’єднаних територіальних громад Запорізької області Центр розвитку місцевого самоврядування організує навчальну поїздку в Полтавську область.
Як підкреслила експерт з надання муніципальних послуг ЦРМС Тетяна Бордюг, укладання договорів міжмуніципального співробітництва, у тому числі у створенні ЦНАПів, на сьогодні є пріоритетним. Тож фахівці Центру будуть надавати консультативну підтримку в підготовці таких договорів, пошуку аналогічних проектів співпраці в інших областях.
Під час заходу регіональний спеціаліст Програми «U-LEAD з Європою» Марина Дзендзель розповіла про умови участі громад у конкурсі, особливості заповнення заявки, необхідні документи для подачі заявки на створення ЦНАП.
– Програма не надає допомогу на ремонтні та будівельні роботи. Але громади можуть отримати програмне забезпечення, сучасне офісне обладнання, меблі, інституційну підтримку, в тому числі професійну підготовку кадрів для ЦНАПів. Існує також можливість отримати спеціальну пропозицію – керування електронною чергою або мобільний ЦНАП, - повідомила Марина Дзендзель.
У рамках реалізації цієї фази програми буде здійснена підтримка створення чи модернізації ЦНАП в ОТГ та в громадах - потенційних центрах ОТГ. Загальна кількість учасників програми до 2020 року складе до 600 (з урахуванням 26 ЦНАПів початкової фази) і вони будуть відібрані в чотирьох раундах. У рамках першого раунду буде відібрано до 150 учасників.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю