Під керівництвом голови облдержадміністрації Костянтина Бриля відбулося засідання круглого столу на тему: «Регіональний розвиток інфраструктури: будування водноспортивних комплексів». Захід відбувся за участю народного депутата України, заступника голови Комітету Верховної Ради України з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму Дениса Силантьєва. Модератором виступила соціально-політичний експерт, голова жіночого руху «Жінки за зміни» Інна Силантьєва.
- Дуже приємно вітати видатного запоріжця, який не стоїть осторонь спортивного життя України і нашого регіону зокрема. Тож я щиро радію тому, що наш земляк робить реальні кроки, аби покращити життя в нашому регіоні. Особливо важливо це для об’єктів спортивного напрямку, - підкреслив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.
У свою чергу, Денис Силантьєв подякував голові облдержадміністрації за те, що влада регіону дуже швидко відреагувала на пропозицію обговорення майбутніх проектів.
- Упевнений, що присутніх не потрібно переконувати в необхідності створення та розвитку соціальної і спортивної інфраструктури. Нині ситуація, яка в Україні склалася зі здоров’ям підростаючого поділяння, є дуже страшною. Згідно з даними Київського інституту фізкультури, коли діти йдуть до школи, лише 25% з них мають ті чи інші хвороби. Але до 10 класу цей відсоток зростає майже втричі. Тобто майже 70% підлітків мають різні серйозні хвороби, серед яких серцево-судинні захворювання, сколіоз та інші. В підсумку діти мають організм на рівні 45-річної людини. Тож, аби уникнути деградації здоров’я молоді, нині в державі вкрай необхідно проводити профілактику хвороб та розвивати рівень фізкультури і спорту, - зазначив народний депутат України Денис Силантьєв.
Народний обранець наголосив на тому, що наявні в країні спорткомплекси можна перерахувати на пальцях рук. Тож нині на розгляд Комітету Верховної Ради України з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму було подано законопроект, який забороняє зміну профілю земель спортивного призначення.
Крім цього, Денис Силантьєв повідомив, що на сьогодні фінансування спортивної інфраструктури з Державного фонду регіонального розвитку збільшилось до 20% і складає 600 мільйонів гривень. Тож зацікавлені області мають якнайшвидше подавати проекти та пропозиції щодо відновлення спорткомплексів, стадіонів та басейнів.
Учасники круглого столу розглянули перспективи розвитку соціальної та спортивної інфраструктури в регіоні. Насамперед йшлося про будівництво водноспортивних комплексів, адаптованих для відвідування особами з інвалідністю.
Зокрема, йшлося про проект будівництва басейну в комунальному вищому навчальному закладі «Хортицька національна навчально-реабілітаційна академія» ЗОР, призначеного для спортивно-реабілітаційних та навчально-тренувальних занять. Планується, що басейн буде обладнаний стаціонарною ванною переливного типу довжиною 25 м, шириною 11 м і глибиною 1,2-1,8 м на п’ять плавальних доріжок (площа дзеркала води басейну 275 м²). Заняттями будуть охоплені понад 600 учнів та студентів академії, а також учні закладів освіти міста Запоріжжя.
Другий проект - будівництво басейну в комунальному закладі «Запорізька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат «Джерело» ЗОР, призначеного для проведення фізичної та соціальної реабілітації дітей з особливими потребами. Басейн планується обладнати двома ваннами переливного типу довжиною 10 м, шириною 6 м і глибиною 0,8-1,2 м (площа дзеркала води однієї ванни басейну 60 м²). Реабілітацію щорічно зможуть проходити близько 400 вихованців, які навчаються в закладі, та понад 6 тисяч осіб з особливими освітніми потребами, які навчаються в інших закладах області. Аналогічні проекти в Запорізькій області відсутні.
Наостанок Костянтин Бриль наголосив, що силами влади регіону нині завершується проектування двох басейнів: у ШВСМ та в Хортицькій академії, проте дуже важливим є і проект басейну в «Джерелі», який є вкрай необхідним для дітей з інвалідністю.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю