Минулими вихідними третю річницю відзначив найбільший в області центр соціально-психологічної допомоги ветеранам АТО «Побратим», що працює у м. Мелітополь. Потужна громадська організація, яка об’єднує понад 500 бійців із Мелітопольщини, Якимівського, Веселівського та Приазовського районів, починалася з невеликої групи ентузіастів на чолі з волонтером Світланою Алексєєвою. З перших днів російської агресії вони допомагали нашим солдатам на фронті, активно протидіяли сепаратизму, розповідали мелітопольцям правду про події на Сході України, зустрічали першу хвилю демобілізованих у місцевому військкоматі.
На свято прибуло багато колишніх військових із різних міст та районів області, волонтерів, посадовців. Вітання від керівництва області передав заступник директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Олександр Зубченко: «Ваш дружний жіночий колектив згуртував навколо себе сотні сильних чоловіків. Ви стали одними з лідерів патріотичного руху в Запорізькому краї, першими приходите на допомогу воїнам, які відчувають труднощі у мирному житті». Посадовець вручив колективу Центру багатофункціональний пристрій для друку, сканування та ксерокопії. До привітань приєдналися керівник обласного Центру допомоги учасникам АТО Олексій Сквордяков, представник Державної служби у справах ветеранів Тимур Книш, очільники АТОвських організацій.
За словами керівника «Побратима» Світлани Алексєєвої, за час роботи опрацьовано понад 2,9 тис. звернень. За кожним із них – людські долі, проблеми, майбутнє родин та дітей. Фахівці-волонтери безкоштовно надають психологічну підтримку, юридичні консультації, працюють з родинами загиблих героїв, супроводжують у найбільш драматичні моменти – при повідомленні про смерть рідної людини, під час експертизи та поховання. У центрі працюють троє досвідчених психологів із різною спеціалізацією. Всі вони за бюджетні кошти пройшли піврічне навчання за курсом «Подолання наслідків військової травми». Фахівці допомагають подолати суперечки у родині, знайти спільну мову з дітьми, позбутися алкогольної залежності.
На підтримку волонтерської ініціативи минулого року м. Мелітополь виділило 161 тис. грн., а Мелітопольський район – 55 тис. грн. За ці гроші оплачують комунальні послуги, зв’язок та відрядження.
Завдяки команді «Побратима» дозвіл на розробку проектів відведення земельних ділянок отримали 700 учасників АТО, 550 із яких подавали документи через центр. Це – один із найвищих показників у Запорізькому регіоні. За три роки за медичною допомогою звернулися 148 бійців та 60 членів їх родин. Із «побратимівцями» співпрацюють кращі лікарі Мелітополя.
У найближчих планах Центру – спільно з районною владою повернути до життя закинуту адмінбудівлю у центрі міста площею понад 1200 квадратних метрів. Після укладання угоди про спільну діяльність тут планують зробити ремонт. Згодом у колишньому приміщенні Пенсійного фонду буде облаштовано повноцінний реабілітаційний центр зі стаціонарними ліжками, спортивним та тренажерним залами, дитячою кімнатою та бібліотекою для ветеранів антитерористичної операції.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю