У Запорізькій області запроваджується новий механізм енергомодернізації будівель бюджетних установ.
Концепція енергосервісу полягає в тому, що ефективні заходи в будівлях бюджетних установ упроваджуються інвесторами – енергосервісними компаніями (ЕСКО). При цьому ЕСКО, вкладаючи власні кошти, несе фінансові ризики, бере повну відповідальність за якість робіт та зацікавлена у максимальній економії витрат на оплату комунальних послуг.
Як пояснили в Департаменті промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації, наразі оновлена база потенційних установ налічує 696 об’єктів – будівель бюджетної сфери, в основному це школи, лікарні, дитячі садки, заклади культури.
Наявність загальної картини спрощує інвестору пошук привабливих об'єктів для інвестицій за ЕСКО-механізмом. Фахівці наголошують, що енергосервіс – це ефективний механізм залучення приватних інвестицій у термомодернізацію бюджетних установ. При цьому нема необхідності виділяти на ці цілі бюджетні кошти. Адже ЕСКО-інвестор повертає вкладені інвестиції за рахунок досягнення економії енергоресурсів після впровадження необхідних заходів.
Для Запорізької області, враховуючи підвищення тарифів на енергоносії, питання енергозбереження знаходиться на першому місці. У регіоні також поступово здійснюється перехід на альтернативні енергоносії. Зокрема, минулого року на альтернативні джерела енергії переведено 27 котелень. Усього в області вже 98 котелень працюють на альтернативних видах палива.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю