«Чи існує комплексний підхід вирішення житлового питання переселенців у Запорізькій області?» - такою була тема засідання круглого столу, проведеного Інститутом демократії імені Пилипа Орлика (Київ) у рамках проекту Інтерньюз за фінансової підтримки Уряду Канади через Міністерство міжнародних справ Канади.
До обговорення цього питання долучилися радник з питань внутрішньо переміщених осіб Міністерства соціальної політики України у Запорізькій області, представники Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, регіонального управління ДСФУ «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву», Ощадбанку, Запорізького офісу ГО «Крим СОС», лідери громадських організацій.
Проблеми житла, соціального захисту та інтеграції внутрішньо переміщених осіб залишаються актуальними.
Про конкретні випадки складних ситуацій, пов’язаних із забезпеченням соціальним житлом внутрішньо переміщених осіб та сприяння влади у їх урегулюванні, розповіла радник з питань внутрішньо переміщених осіб Міністерства соціальної політики України у Запорізькій області Анастасія Перепелиця.
Представник Запорізького регіонального управління ДСФУ «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву ознайомила з Порядком забезпечення громадян доступним житлом. А також повідомила, що в області сформована черга на отримання державної підтримки, що налічує 91 особу з числа внутрішньо переміщених осіб. Крім цього, в 2017 році чотири внутрішньо переміщені сім’ї отримали допомогу від держави на придбання житла на суму 1,3 млн. грн. Цього року Запорізькій області виділено 2,6 млн. грн., які також будуть спрямовані на забезпечення доступним житлом цієї категорії громадян.
З можливостями та умовами отримання кредитів на житло ознайомив представник Ощадбанку.
Представники Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації поінформували про комплексну роботу обласної влади щодо соціального забезпечення, зокрема, надання внутрішньо переміщеним особам державної допомоги на проживання, проведення моніторингу щодо осіб, які потребують соціального житла, заходи, що проводяться в рамках реалізації обласної програми «Назустріч людям» тощо.
За словами заступника начальника управління – начальника відділу адресного надання пільг та субсидій Департаменту Лілії Єрохової, проблеми вимушених переселенців розв’язуються не так швидко, як би хотілося, проте зрушення очевидні, а головне, є розуміння напрямку руху, необхідності комплексного підходу та залучення різних джерел.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю