За участю голови облдержадміністрації Костянтина Бриля та під керівництвом прокурора області Валерія Романова в прокуратурі Запорізької області відбулася міжвідомча нарада правоохоронних органів та інших суб'єктів протидії злочинності. Головну увагу присутні приділили стану протидії злочинам проти довкілля.
Під час вступного слова Костянтин Бриль підкреслив, що від правоохоронних органів регіону вкрай потрібна підтримка, аби ті злочини, які фіксують влада та громадськість, не залишалися безкарними.
- У 2018 році правоохоронці мають приділити увагу екології та не залишати безкарними злочини проти довкілля. Стосовно вирубки лісосмуг ми пам’ятаємо досить гучну ситуацію, коли у Вільнянському районі один із аграріїв знищив більше кілометра лісосмуг, тим самим завдавши державі більше мільйона гривень збитків. Причому цинічно мотивував це збільшенням посівних площ. Тож сподіваюсь, що це кримінальне провадження матиме свої наслідки для порушника і стане прикладом неприпустимості злочинів у сфері екології, - підкреслив Костянтин Бриль.
За словами очільника регіону, в цьому році облдержадміністрація спільно з керівництвом обллісгоспу та облрадою опрацює питання виділення коштів для регіонального екологічного фонду. Вже в 2018 році програма «Ліси Запоріжжя» має почати працювати на те, щоб дерева не вирубувались, а висаджувались. Особливу увагу правоохоронців Костянтин Бриль звернув на проблему, коли поля, які за документами є розплідниками, використовуються для вирощування врожаю. Прибуток же від цього осідає в кишені порушників. Тож у поточному році ці території нарешті мають бути використані за призначенням, щоб був висаджений не один гектар дерев.
Фахівці Департаменту АПК облдержадміністрації працюють над тим, аби в договорах сервітуту були зафіксовані всі лісосмуги та їх власники, що за них відповідатимуть. Окрема робота проводиться з аграріями, аби вони приєднали лісосмуги до орендованої власності – полів.
Не меншу увагу Костянтин Бриль приділив питанню охорони водних ресурсів. Він наголосив, що остання нарада із залученням правоохоронців показала, наскільки результативно працює рибінспекція на річці Дніпро. З іншого боку, жахливими є результати роботи тих, хто має захищати екосистему акваторії Азовського моря.
- У 2018 році я планую приділити увагу боротьбі з браконьєрами, що знищують рибні ресурси моря. Адже, як виявилось, незаконно виловленого осетра порушники постачають до Києва. Прикордонники свідчать також про неконтрольований вилов піленгасу, в результаті чого квоти перевищуються в два-три рази. Громада регіону бачить загибель риби в Молочному лимані, проте насправді рибні ресурси більше знищуються браконьєрами. Цей тіньовий бізнес має бути припинений та покараний. Тож прошу представників усіх правоохоронних органів приділити увагу цій проблемі, - наголосив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.
Очільник регіону також нагадав про меморандум, підписаний з Державним агентством рибного господарства України. Тож у рамках співробітництва у сфері рибного господарства Запорізькою облдержадміністрацією та Держрибагентством України буде проводитись активна робота по боротьбі з незаконним рибальством.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю