Нещодавно Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України опубліковано актуальні дані моніторингу процесу децентралізації влади та реформування місцевого самоврядування. Загалом оцінку результатів формування спроможних громад у розрізі областей Мінрегіоном запроваджено в червні минулого року.
Запорізька область піднялася в загальному рейтингу з п'ятого місця на четверте і є одним із регіонів, який показав найбільший прогрес. Адже запоріжці піднялися на шість пунктів рейтингу. Оцінка здійснювалася за багатьма критеріями.
Так, протягом 2015-2017 років на території Запорізької області створено 42 об’єднані територіальні громади, в які об'єдналися 153 місцеві ради, що становить 51,17% від загальної кількості місцевих рад, які існували до початку реформи. Площа території ОТГ становить 52,99% від загальної площі території області. Більше 50% населення Запорізької області (без урахування міст обласного значення) проживає саме на території новостворених громад.
Динаміка об'єднання територіальних громад Запорізької області у 2015-2017 роках демонструє позитивне сприйняття реформи. Якщо в 2015 році були створені шість ОТГ, то в 2016 та 2017- по 18 на рік. Та й нині, в 2018, вже створено одну об'єднану територіальну громаду.
Коментуючи проведену роботу, Костянтин Бриль наголосив, що є напрямок, який варто «підтягти».
- Це стосується такого ефективного інструменту для розвитку територій, як співробітництво громад. Запорізькі громади вже спробували чотири проекти співробітництва. Вісім громад нашого краю скористалися міжмуніципальним співробітництвом і відчули на собі позитивні наслідки співпраці. Проте нам є куди рости. Тож найближчим часом увагу буде приділено саме цьому напрямку, - наголосив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.
Очільник регіону нагадав, що державне стимулювання співробітництва визначено на законодавчому рівні. Так, ст.15 Закону «Про співробітництво територіальних громад» регламентує, що державне стимулювання співробітництва здійснюється шляхом:
- надання субвенцій місцевим бюджетам суб’єктів співробітництва у пріоритетних сферах державної політики;
- передачі об’єктів державної власності у комунальну власність суб’єктів співробітництва;
- методичної, організаційної та іншої підтримки діяльності суб’єктів співробітництва.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю