Під час щорічного збору керівного складу цивільного захисту регіону підбито підсумки роботи територіальної підсистеми Єдиної державної системи цивільного захисту за 2017 рік. У заході взяли участь заступники голови облдержадміністрації Едуард Гугнін та Олександр Бабанін, директор Департаменту з питань цивільного захисту населення облдержадміністрації Володимир Шлея, начальник Головного управління ДСНС у Запорізькій області Олексій Лепський.
Учасники зборів обговорили стан реагування підрозділів оперативно-рятувальної служби цивільного захисту області з ліквідації надзвичайних ситуацій, аварій, резонансних подій природного і техногенного характеру та забезпечення готовності служби до дій за призначенням.
У своїй доповіді Олексій Лепський повідомив, що протягом 2017 року при ліквідації 10498 надзвичайних подій врятовано 993 громадян, з них 153 дитини.
Піротехнічними підрозділами виконано 343 заявки та знешкоджено 2528 одиниць боєприпасів.
При наявності 346 об’єктів літнього відпочинку громадян і дитячих оздоровчих закладів за звітний період на цих об’єктах пожеж не допущено.
При зростанні загальної кількості пожеж, які були обумовлені п’ятим класом пожежної небезпеки у природних екосистемах області, завдяки оперативному реагуванню рятувальних підрозділів на їх ліквідацію у первинних масштабах не допущено розповсюдження вогню до стану великих та складних пожеж, у тому числі лісових.
У Запорізькій області з 2008 року зберігається позитивна динаміка щодо зменшення кількості загиблих на пожежах. Якщо цей показник становив 227 загиблих у 2008 році, 159 – у 2009 році, 141 – у 2010 році, то у 2017 році – 97.
Для забезпечення пожежної безпеки в сільських населених пунктах області у рамках реформування місцевого самоврядування об’єднаними територіальними громадами створено 23 місцеві пожежні команди, 14 з яких вже включені до обласного та районних планів залучення сил та засобів.
Протягом 2017 року створено 10 місцевих пожежних команд. Підрозділи місцевої пожежної охорони протягом 2017р. вже залучалися до ліквідації пожеж та надзвичайних подій. Ними в минулому році ліквідовано 343 пожежі.
Одним із пріоритетів діяльності Головного управління є запобігання загибелі та рятування людей на водних об’єктах. Усі аварійно-рятувальні служби виконали завдання за призначенням, при цьому на водних об’єктах врятовано 368 громадян, з них 119 дітей.
- Зважаючи на завдання, які диктує сьогодення, пріоритетними напрямками для територіальної підсистеми Єдиної державної системи цивільного захисту на 2018 рік слід визначити: вдосконалення системи попередження і реагування на надзвичайні ситуації; створення структури органів управління системи цивільного захисту у складі утворених територіальних громад. На території кожної адміністративно-територіальної одиниці базового рівня необхідно створити підрозділи місцевої пожежної охорони, укомплектувати їх необхідною кількістю пожежної техніки та передбачити утримання за рахунок місцевих бюджетів. Актуальним залишається виконання завдань щодо соціального забезпечення громадян України, які переміщуються з районів проведення антитерористичної операції, - окреслив пріоритети на поточний рік Олексій Лепський.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю