До 80-ї річниці з дня народження великого сина України, лідера Народного Руху України В’ячеслава Чорновола в обласному краєзнавчому музеї відбувся вечір пам’яті, організований обласним центром патріотичного виховання молоді. Згадати про видатного державного діяча прийшли його соратники, представники обласної влади, учні та військовослужбовці.
Відкриваючи зустріч, перший голова обласного Руху Юрій Василенко наголосив на непересічності особистості та ідей В’ячеслава Чорновола, значення яких стає очевидним лише зараз. Своєю актуальністю вражає Програма українського державотворення, затверджена з’їздом Руху в 1992 році. Більшість її положень почали реалізовуватися тільки після перемоги Майдану.
Заступник директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Олександр Зубченко зазначив, що керівник НРУ набагато випередив свій час. «Без мужності та самовідданості Чорновола та його побратимів не було б ані Помаранчевої революції, ані Революції Гідності. Адже саме вони заклали світоглядні основи нашої боротьби за свободу та незалежність, проти російсько-терористичних агресорів».
Своїми враженнями про зустріч із політиком у колі лідерів студентського самоврядування Рівненшини поділилася начальник Управління молоді, фізичної культури та спорту облдержадміністрації Наталія Власова. В’ячеслав Максимович запам’ятався їй як надзвичайно інтелігентна, високоморальна та креативна людина, що вміє запалити та повести за собою інших. Незабутні спогади про чаювання у львівській квартирі Чорновола залишилися у Надії Мороз. Разом із чоловіком Костянтином вона брала участь у національно-визвольному русі на Запоріжжі, а з початком російської агресії стала одним із найактивніших волонтерів нашої армії.
Керівники запорізьких осередків НРУ Костянтин Лямцев та Лариса Фісоченко розповіли про перебування лідера Народного Руху у нашій області, бурхливі політичні баталії 1990-х років, , зустрічі з обласними посадовцями напередодні доленосного референдуму про незалежність, відвідування Михайлівського та Вільнянського районів. В’ячеслав Чорновіл завжди твердо вірив, що Запоріжжя – це Україна, і над нашим краєм завжди майорітиме синьо-жовтий прапор.
Заслужений артист України Анатолій Сердюк заспівав пісню «Вставай, Україно». Вперше вона прозвучала на гала-концерті фестивалю «Червона Рута» у Запоріжжі у серпні 1991 року, де був присутній В’ячеслав Чорновіл. Політик був надзвичайно розчулений та подарував молодій зірці естради свого годинника. Незабутній екскурс в історію боротьби за свободу України подарували вихованці Січового колегіуму та молоді запорізькі виконавці. Пам’ять загиблих героїв вшанували хвилиною мовчання.
Обласна влада разом із патріотичною громадськістю та народними депутатами України від Запорізького краю готується гідно увічнити пам’ять про відвідування нашого міста В’ячеславом Чорноволом, встановивши пам’ятну дошку на одному із будинків, де він зустрічався із запоріжцями.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю