Розробку стратегій розвитку об'єднаних територіальних громад обговорили учасники навчального семінару, який відбувся в рамках «Дня об’єднаних територіальних громад». У заході взяли участь заступник голови-керівник апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойко, начальник Управління містобудування та архітектури облдержадміністрації Олександр Билим, голови об'єднаних територіальних громад.
- Вже два роки поспіль об’єднані територіальні громади мали можливість реалізувати інфраструктурні проекти коштом обласного бюджету. У 2016 році шести об’єднаним територіальним громадам з обласного бюджету було виділено - 5 млн грн., ці кошти були освоєні практично на 99%. Минулого року 24 об’єднаним територіальним громадам з обласного бюджету було виділено - 12 млн грн., їх освоїли на 91%. У цьому році вже існує 42 громади та їх кількість постійно буде збільшуватися, - відзначила у вступному слові Зінаїда Бойко.
Обласною державною адміністрацією розроблена програма підтримки розвитку об’єднаних територіальних громад на 2018 рік з урахуванням пропозицій, наданих ОТГ. Метою програми є створення сприятливих умов для сталого соціально-економічного розвитку об’єднаних територіальних громад Запорізької області.
Як наголосила Зінаїда Бойко, у зв'язку з тим, що кількість громад збільшилась майже у два рази в порівнянні з минулим роком, надання субвенції з обласного бюджету за програмою на 2018 рік буде відбуватися на конкурсних засадах. Переможці конкурсу мають можливість реалізовувати проекти з розроблення стратегії розвитку об'єднаної територіальної громади, просторово-планувальної документації громади, а саме - схеми планування території ОТГ та геоінформаційної системи обліку інформації щодо територій об'єднаних територіальних громад.
Субвенція надається об’єднаним територіальним громадам після проведення в них перших виборів депутатів місцевих рад та відповідних голів, створення структури виконавчих органів та за умови, що кожна об’єднана територіальна громада виділяє з власного бюджету не менш ніж 10% на реалізацію власних проектів розвитку.
- Всі напрямки програми тісно пов’язані один з одним. Стратегія розвитку громади є основним документом, який формулює завдання для подальшого розвитку територій та відповідає на питання «Що повинна зробити громада?». Просторове планування є відображенням цілей та завдань стратегії, основою для створення усіх подальших програм розвитку територій та відповідає на питання «Де громада може реалізувати відповідні заходи?». Геоінформаційні системи обліку інформації відповідають на питання «Як громада може зберігати та використовувати відповідну інформацію?». Вони забезпечують збір, зберігання, аналіз та обробку інформації щодо ресурсів - земельних, водних та інших, достатньої кількості робочих місць, належної інфраструктури - медичної, освітньої, транспортної, інженерної тощо, в тому числі такої інформації, що має просторовий характер, - підкреслила Зінаїда Бойко.
Учасники семінару обговорили зазначені питання, а також організацію та проведення навчальних заходів для представників сільських, селищних, міських рад об'єднаних територіальних громад.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю