З метою стимулювання нарощування поголів'я великої рогатої худоби, в першу чергу маточного поголів'я корів, збільшення виробництва молока та м'яса в регіоні затверджена та працює «Програма розвитку галузі молочного скотарства в сільськогосподарських підприємствах та сільськогосподарських обслуговуючих кооперативах Запорізької області на 2014-2018 роки».
Про ефективність її дії свідчить те, що у сільгосппідприємствах з кожним роком збільшується виробництво молока, нарощується поголів’я великої рогатої худоби та зростає продуктивність дійної череди корів.
За повідомленням Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації, у сільгосппідприємствах області виробництво молока збільшено на 2,9 тис. тонн до минулорічного показника (109,7 %).
Найбільше зросло виробництво молока у Кам`янсько-Дніпровському, Оріхівському, Чернігівському, Запорізькому, Великобілозерському та Бердянському районах.
Надій молока на одну корову у сільгосппідприємствах зріс на 509 кг і склав 5171 кг або 110 % до рівня минулого року.
Найвищої продуктивності дійної череди корів досягнуто у ПАТ «Племзавод «Степний» Кам`янсько - Дніпровського району – 10873 кг молока на одну корову, ТОВ «Татекс СПФ» Оріхівського району – 9699 кг, ТОВ Агрофірма «Нива» Запорізького району – 8403 кг, ТОВ Агрофірма «40 років Агро» Більмацького району – 7184 кг, ФГ «Саєнко» Чернігівського району – 6728 кг, ПСП «Росія» Бердянського району – 6704 кг та СВК «Росія» Великобілозерського району – 5242 кг.
Не тільки збільшили виробництво молока та надій молока на одну корову, а й приростили поголів’я дійної череди корів та надали до Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації документи на отримання дотації за приріст поголів’я корів такі господарства:
- СВК «Росія», Великобілозерський район – на 100 голів;
- ПП «СП Гуляйпільське» Гуляйпільський район – на 30 голів;
- СФГ «Нива», Запорізький район – на 16 голів;
- ПАТ «Племзавод «Степний», К.-Дніпровський район – на 50 голів;
- ТОВ «Татекс СПФ», Оріхівський район – на 16 голів;
- ПрАТ «Молочанське МРПП», Токмацький район – на 30 голів.
Цим господарствам за приріст корів молочного напряму продуктивності власного відтворення у загальній кількості 242 голови нараховано та виплачено дотацію із загального фонду обласного бюджету в сумі 1210,0 тис. гривень із розрахунку 5,0 тис. гривень за одну голову.
Обласна Програма розвитку галузі молочного скотарства продовжує працювати і в поточному році, що сприятиме збільшенню виробництва молока та м'яса в регіоні, створенню нових робочих місць, покращенню благополуччя та підняттю життєвого рівня сільського населення області.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю