В Україні з 1 січня 2018 року запроваджено монетизацію субсидій.
З цією метою Мінфін розробив комплексний підхід до реформування системи розрахунків за субсидіями, який складатиметься з трьох етапів: монетизації розрахунків за субсидіями на рівні підприємств-надавачів послуг; підготовки системи до здійснення монетизації субсидій на рівні домогосподарств (створення необхідної інфраструктури, створення єдиного реєстру та бази даних субсидіантів та їх верифікація тощо); монетизації субсидій на рівні домогосподарств.
Наразі Урядом прийнято рішення про запровадження першого етапу, який передбачає з 1 січня 2018 року монетизацію субсидій на рівні надавачів послуг.
Метою цих змін є перехід на прозорі та своєчасні розрахунки "живими" коштами за субсидіями між державою та виконавцями послуг.
Як пояснили в Департаменті соціального захисту населення облдержадміністрації, монетизація субсидій передбачає низку нововведень у розрахунках за субсидіями. А саме: розрахунок прямо з Казначейства без будь-яких протоколів; чіткі строки проведення розрахунків за субсидіями (до 24 числа); самостійний вибір виконавцями послуг постачальника енергоносіїв і розрахунок «живими» коштами від субсидій; прозоре нарахування субсидій за фактичні обсяги споживання послуг.
Прийняте рішення є першим і важливим кроком комплексного реформування всієї системи розрахунків за житлово-комунальні послуги.
Такий підхід до реформування субсидій значно полегшує систему розрахунків для учасників процесу монетизації, забезпечує рівні умови для всіх учасників при розрахунку за фактично спожиті послуги у частині житлових субсидій, а також робить систему більш прозорою, виключає можливості ручного втручання в розрахунки за субсидіями та усуває будь-які можливості для зловживання щодо виплати цього виду адресної допомоги.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю