Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Настільна гра – кращий спосіб вивчити історію Української революції

20 грудня 2017 - 10:53

«100 років боротьби. Українська революція 1917-1921 років» - так називається настільна гра, розроблена Українським інститутом національної пам’яті. Її презентація відбулася в одному з коворкінг – центрів Запоріжжя за ініціативи громадського активіста, студента Гуманітарного коледжу ЗНТУ Івана Мінченка.

До команд гравців, що складалися з викладачів та студентів запорізьких вишів, приєднався заступник директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Олександр Зубченко.

Під час гри суперництво розгортається на «Оглядовій карті українських земель" Степана Рудницького. На гральному полі є 88 клітинок-ходів, по яких рухаються гравці. Карту поділено на шість регіонів: Київщину-Лівобережжя, Волинь, Галичину, Поділля, Південь і Схід. Перемагає той, хто відповість на найбільше запитань щодо кожного із них - вважатиметься, що цей гравець чи команда "об'єднали українські землі".

Основна аудиторія «Української революції» – старшокласники, але чимало запитань змушують замислитися навіть старшокурсників історичного факультету. Зустрічаються і творчі завдання, наприклад, установити відповідність між рангами Армії УНР і сучасними званнями Збройних Сил України. Деякі кейси  мають візуальну (визначити, який герб зображено на фото) та творчу (провести паралелі між агресією Росії на Донбасі на початку минулого столітті та за наших часів) складові.

Гра дозволяє добре провести вільний час у цікавій кампанії та стане в нагоді не лише школярам, а й усім, хто цікавиться маловідомими сторінками української історії.

 За словами Олександра Зубченка,  останнім часом у нашому регіоні чимало робиться для відродження правди про національно-визвольні змагання 1917-1921 років. Побачили світ книги Володимира Чопа та Ігоря Лимана про селянський повстанський рух, розвідки Володимира Бондаренка про вільне козацтво, колективом кафедри новітньої історії ЗНУ під керівництвом професора Федора Турченка підготовлено методичні рекомендації для просвітницької роботи серед військовослужбовців. За ініціативи обласної виконавчої влади імена багатьох героїв Української Народної Республіки увічнено в назвах  вулиць на території області.

Облдержадміністрація звернулася до Українського інституту національної пам’яті щодо виділення сорока примірників гри для нашого регіону. Їх передадуть до спеціалізованих навчальних закладів, що поглиблено займаються військово-патріотичним вихованням молоді, у всіх містах та районах області. 

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 924-го дня війни

Допомога із Франції: у Запоріжжі діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, отримали нові гаджети для навчання

Безоплатна стоматологічна допомога для військових та ветеранів: пілотний проєкт

Графіки погодинних відключень: чому їх змінюють та від кого це залежить

Розвиток соцпослуг, цифровізація в соціальній сфері та робота Центрів життєстійкості: Оксана Жолнович відвідала Запоріжжя з робочою поїздкою

В українських школах вже цього року працюватимуть інспектори Служби освітньої безпеки

За матеріалами СБУ судитимуть чергового зрадника, який добровільно перейшов на бік окупантів

Кешбек за українське: стартувало бета-тестування національної програми

РАДІАЦІЙНИЙ ФОН В КОНТРОЛЬНИХ ТОЧКАХ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ НА 04.09.2024

Впродовж доби окупанти 268 разів били по 7 населених пунктах Запорізької області

Назавжди в строю: історія героя-поліцейського із Запорізької області, що захищав Україну

Подарунок до нового навчального року: громади Запорізької області отримали 25 шкільних автобусів