Перший заступник голови обласної державної адміністрації Елла Слепян та заступник голови ОДА Едуард Гугнін з робочою поїздкою відвідали Мелітополь. Разом із заступниками Мелітопольського міського голови Іваном Федоровим і Світланою Бойко посадовці проінспектували виконання робіт на різних об'єктах міста.
Робоча програма розпочалася з привітання дітей Мелітопольського обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей з Днем Святого Миколая.
Вихованці Центру підготували для гостей концертну програму і вироби, створені своїми руками. У свою чергу, представники влади прийшли до дітлахів з солодкими подарунками.
Посадовці також відвідали установи освітньої сфери. У цьому році в Мелітополі реалізується проект з реконструкції футбольних полів у рамках програми співфінансування: 50% - з державного бюджету, 30% - з місцевого бюджету, 20% - з обласного бюджету.
Загальна сума зведено-кошторисного розрахунку на одне футбольне поле складається: 50% із державного бюджету -739,186 тис. грн., 30% з місцевого бюджету (для ЗОШ № 4 - 444,185 тис. грн .; ЗОШ № 7 - 445,114 тис. грн .; ЗОШ № 8 - 445,334 тис. грн .; ЗОШ № 11 - 443,781 тис. грн.), 20% з обласного бюджету - 300,00 тис. грн.
Загальна площа полів складає 924 кв. м. На фінішній стадії роботи в ЗОШ № 4. На об'єкті вже виконано основні роботи і нанесено розмітку поля. Всі роботи планується завершити до 20 грудня.
Ще один об'єкт, на який виділено кошти на умовах співфінансування як з обласного, так і з міського бюджету, - це реконструкція каналізаційного колектора по вул. Кизиярського.
Особливість цього колектора в тому, що ще за радянських часів він був закладений діаметром 800 мм, у зв'язку з тим, що в декількох кілометрах від міста розташоване смт Мирне. Розрахунки виходили з того, що селище буде скидати стоки в цей колектор. Але ні дня він так і не працював. Корозія роз'їдала систему, і медмістечко могло залишитися без каналізації.
- Складність полягала в тому, що поблизу знаходяться приватні двори, ми боялися обвалення у викопаній траншеї. Щоб уберегти техніку і людей, уперше при санації колектора ми використовували кесон, оскільки тут піщані ґрунти і є небезпека їх обвалення, - пояснив заступник міського голови Іван Федоров.
На цій ділянці також відновлено дорожнє покриття, завдяки якому зв'язуються район Червоної Гірки з центральною частиною міста. Це дає можливість жителям Червоної Гірки безперешкодно потрапляти в медмістечко.
Загальна вартість проектних робіт на цьому об'єкті становить 5 млн. грн.
Фінальною крапкою інспекційної перевірки став парк культури і відпочинку ім. М. Горького, а саме реконструкція стадіону «Спартак» ім. Олега Олексенка, який розташований на території парку.
Довгі роки єдиний комунальний стадіон «Спартак», якому більше 60 років, потребував реконструкції. Фізичне і моральне зношення, а саме аварійний стан північного сектора трибуни і легкоатлетичних доріжок, не дозволяли проводити офіційні змагання найвищого рівня, була відсутня також можливість організації тренувального процесу з легкої атлетики.
Комплексний ремонт стадіону відповідно до сучасних вимог був дуже важливим питанням для міста.
Федерація легкої атлетики України присвоїла Мелітопольському стадіону «Спартак» ім. Олега Олексенка четверту категорію. Це значить, що в Мелітополі можуть проводитися змагання загальнодержавного значення.
Для отримання акредитації четвертої категорії спортивних споруд передбачається: реконструкція трибун на 1 278 місць; реконструкція стандартної 400-метрової доріжки; реконструкція сектора для стрибка в довжину і потрійного стрибка з ямою для приземлення в двох напрямках; реконструкція сектора для стрибка у висоту; реконструкція сектора для стрибка з жердиною з місця для приземлення в двох напрямках; реконструкція комбінованого сектора для метання диска і молота; реконструкція сектора для метання списа ; реконструкція сектора для штовхання ядра; реконструкція баскетбольного майданчика зі штучним покриттям.
Загальна вартість робіт становить 12 млн. грн. Наразі на стадіоні тривають роботи з монтажу крісел на трибунах. Урочисте відкриття стадіону заплановано на весну.
- Ми прагнемо, щоб розвивалося не тільки Запоріжжя, а й інші міста області. Якщо ми створимо ті спортивні об'єкти, які дозволять нам проводити змагання всеукраїнського рівня, то в Мелітополь поїдуть спортсмени і вболівальники. Вони десь повинні жити, харчуватися. Це дасть поштовх для розвитку туристичної інфраструктури у вашому місті і можливість залучити додаткові кошти до бюджету розвитку міста, - підбив підсумки поїздки Едуард Гугнін.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю