Облдержадміністрацією продовжується системне навчання на територіях, пов’язане з управлінням різними сферами діяльності в об’єднаних територіальних громадах. У рамках цієї роботи у Веселівській ОТГ, у смт Веселому, відбувся семінар-тренінг «Ефективне управління освітою в ОТГ: від створення органу управління освітою до реалізації плану оптимізації мережі шкіл». У заході взяли участь понад 130 представників органів місцевого самоврядування об’єднаних територіальних громад, керівників закладів освіти, відділів освіти громад та райдержадміністрацій Мелітопольського, Веселівського, Якимівського, Великобілозерського та Кам’янсько-Дніпровського районів.
– Реформа освіти стосується кожного. І реформувати її будемо ми з вами, а починається все із законодавства, – зазначила директор Департаменту науки і освіти облдержадміністрації Тетяна Озерова.
Слухачі детально зупинилися на змінах, внесених до Закону «Про освіту», структурі освітньої сфери, в теорії та на практиці розібралися з поняттями «опорна школа», визначивши її переваги для об’єднаної територіальної громади, які дають можливість підвищити якість освіти, залучати фінансування, створювати освітній округ.
Тетяна Озерова акцентувала на тому, що в об’єднаній територіальній громаді інші бюджетні відносини, інші можливості у порівнянні з відділами освіти райдержадміністрацій. Цих можливостей більше і громади більш незалежні.
Як доказ цього, начальник відділу освіти, культури, молоді та спорту Смирновської сільської ради Більмацького району Ірина Сингур розповіла про досвід залучення вчителів з інших населених пунктів до роботи в опорній школі, можливості компенсації проїзду за рахунок бюджету територіальної громади. Тут також змогли створити додаткові робочі місця в будинку культури, організувати дві групи з дзюдо, футболу і волейболу. Тепер і діти зайняті, і заклади мають роботу. Крім цього, вдалося залучити додаткові кошти на опорну школу.
Учасники заходу також розглянули питання щодо повноважень, функцій та додаткових можливостей органів управління освітою в ОТГ, обов’язків та відповідальності директорів шкіл в умовах Нової української школи. Особлива увага була приділена інклюзивній освіті, розв’язанню проблем підвозу дітей та харчування в школах, створенню сучасного освітнього простору, можливостям залучення додаткового фінансування.
Як один із варіантів додаткового фінансування – гранти від проектів міжнародної технічної допомоги, які можуть бути спрямовані на інфраструктурні та соціальні проекти.
Це вже третій семінар, який проводить Департамент освіти і науки облдержадміністрації за підтримки програми «U-LEAD з Європою» спільно з експертами шведсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні». Попередні навчальні заходи відбулися в Оріхові та Приморську. Наступний заплановано на 18 грудня у с. Володимирському Запорізького району (Широківська ОТГ).
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю