Комісія ДСНС України завершила перевірку готовності органів управління цивільного захисту Запорізької області протистояти потенційним загрозам. За результатами роботи комісії підбито підсумки на нараді, у якій взяли участь заступники голови облдержадміністрації Віктор Скобліков та Олександр Бабанін, директор Департаменту з питань цивільного захисту населення облдержадміністрації Володимир Шлея, начальник Головного управління ДСНС у Запорізькій області Олексій Лепський, особовий склад ДСНС.
- Основною метою запланованих заходів у період з 5 по 14 грудня був контроль за усуненням недоліків комплексної перевірки, яка проводилася в Запорізькій області у 2015 році. Члени комісії надали максимальну методичну допомогу керівникам на місцях щодо упередження можливого виникнення надзвичайних ситуацій, запобігання травмуванню та загибелі населення, особливо в осінньо-зимовий період. Стан безпеки та рівень оснащення служб необхідним обладнанням покращився, проте залишилися відкритими деякі питання. Тож подальша робота в цьому напрямку триватиме, – зазначив Віктор Скобліков.
Комісія перевірила роботу органів управління цивільного захисту на предмет оперативного реагування на можливі надзвичайні ситуації у Запоріжжі, Енергодарі, Бердянську та Бердянському районі, Токмаку та Токмацькому районі.
Так, у Запоріжжі рятувальникам влаштували умовний «вибух» у газовій котельні, внаслідок якого вийшли з ладу три газові котли, зруйновано перегородки та перекриття. За тактичним задумом, під час події загинули троє осіб, ще двоє травмувалися. Вогнеборці спільно із співробітниками поліції, МКП «Кобра», медиками, працівниками «Запоріжгазу» ліквідували умовну надзвичайну ситуацію. На місці події працювала мобільна оперативна група ГУ ДСНС у Запорізькій області на чолі з першим заступником начальника Головного управління Володимиром Матросовим.
В Енергодарі, за легендою навчань, у результаті ДТП на вулиці зіткнулися легковий автомобіль та автоцистерна, яка перевозила аміак. Внаслідок цієї події сталася розгерметизація цистерни аміаку та вилив 2,5 тонни на проїжджу частину. В результаті умовної надзвичайної події загинула людина, ще двоє - постраждали. Хмара зараженого повітря поширювалась у західному напрямку, через що умовно евакуйовано Перший мікрорайон міста, який потрапляв в зону ймовірного ураження. Вогнеборці провели дезактивацію небезпечної території, хіміки-дозиметристи взяли пробу повітря на наявність аміаку. На місці події працювала міська комісія ТЕБ та НС, яка керувала ліквідацією наслідків надзвичайної події.
У Бердянську вогнеборці відпрацювали практичне тренування з ліквідації умовного вибуху газу в багатоповерхівці. Згідно з тактичним задумом, «вибух» стався на четвертому поверсі. Внаслідок події зруйнувалися сходові клітини, несучі конструкції будинку. Прибувши на місце умовної надзвичайної ситуації, рятувальники негайно приступили до проведення пошуково-рятувальних робіт та ліквідації наслідків вибуху газу. У ході розвідки бійці ДСНС виявили двох постраждалих, евакували їх та передали медикам.
У Токмаку, за легендою навчань, невстановлена особа розлила невідому речовину, схожу на ртуть, у загальноосвітній школі. Для проведення демеркуризації приміщення прибули рятувальники та дві одиниці техніки. Бійці ДСНС зібрали ртуть у спеціальний контейнер для зберігання та подальшої утилізації, рятувальники обробили умовну небезпечну ділянку розчином соди. До прибуття підрозділу ДСНС персонал закладу провів евакуацію 826 дітей і 53 працівників та перевірку наявності дітей.
Як відзначив начальник ГУ ДСНС у Запорізькій області Олексій Лепський, готовність протистояти загрозам підрозділи ДСНС області забезпечують регулярними тренуваннями. Рятувальники знаходяться в цілодобовому режимі «очікування» лиха та завжди готові йому протистояти. Відпрацювання у ході перевірки неочікуваних ввідних довело оперативність та професіоналізм підрозділів ДСНС області та залучених спецслужб. Ефективна взаємодія з органами місцевої влади дозволяє гідно стояти на варті безпеки кожного запоріжця.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю