«Наші Збройні Сили – воїни миру, які встали на шляху російських військ, захистили Україну і східний кордон усього європейського континенту. Наші Збройні Сили – воїни честі, для яких обов'язок та присяга – понад усе. Наші Збройні Сили – воїни мужності, безстрашні професіонали військової справи», - сказав Президент Петро Порошенко під час виступу на урочистих заходах з нагоди Дня Збройних Сил України у Міжнародному центрі миротворчості та безпеки на Львівщині.
Верховний Головнокомандувач Збройних Сил назвав українське воїнство гордістю і славою України.
Президент відзначив, що 37 із 46 фронтових Героїв України – зі складу Збройних Сил. В цілому за проявлені мужність та героїзм 14173 військовослужбовця Збройних Сил України відзначені державними нагородами. З них 2 320 – посмертно.
Присутні вшанували пам'ять загиблих українських героїв хвилиною мовчання.
Президент підкреслив, що «відроджені Збройні Сили України день за днем нарощують свій бойовий потенціал і свої бойові спроможності». При цьому він повідомив, що протягом двох останніх років армію поповнили понад сто тисяч контрактників: близько сімдесяти тисяч минулого року, понад тридцять одна тисяча – в цьому році.
«Ми відмовилися від часткової мобілізації. І, до речі, хотів би зайвий раз нагадати, що така зміна не стала би реальністю без Мінських угод», - підкреслив Петро Порошенко.
Президент наголосив, що на сьогодні створено оперативний резерв військовозобов’язаних чисельністю понад 135 тисяч воїнів з бойовим досвідом, «які пройшли фронт і готові, коли що, туди повернутися».
«Ми якісно покращили забезпечення Збройних Сил України новітніми та модернізованими зразками озброєння та військової техніки. Завтра, я сподіваюсь, Верховна Рада буде голосувати бюджет на 2018 рік, і на армію в цьому бюджеті передбачено 86 мільярдів гривень. Чи могли коли-небудь про це мріяти українські воїни?», - сказав Верховний Головнокомандувач. Він підкреслив, що ця цифра на 25% більше, ніж поточного 2017 року, з яких п'яту частину бюджету буде використано на озброєння та військову техніку, і це на 34% більше, ніж цьогоріч.
Глава держави підкреслив, що у стислі терміни ми створили нові бойові бригади, організували надійну систему забезпечення військ, розпочали будівництво та реконструкцію військових об’єктів, і «надзвичайно покращили соціальний захист військовослужбовців».
Президент також підкреслив: «Збройні Сили України в боях з російським агресором набули безцінного бойового досвіду». Він висловив слова подяки і підтримки нашим військовослужбовцям, які стримують ворога, витримуючи безпрецедентне навантаження від дій агресора, який застосовує найсучасніше важке озброєння: сучасні танки, важку артилерію, засоби протиповітряної оборони, розвідки та радіоелектронної боротьби.
По завершені урочистих заходів Президент ознайомився із умовами розміщення військовослужбовців. Зокрема, Глава держави відвідав одну із казарм та їдальню. Одноповерхова казарма на 300 ліжко-місць, збудована в 2017 році. Обладнана спальним приміщенням, необхідними санітарними приміщеннями, кімнатою для зберігання особистих речей військовослужбовців, сушарнею двома кімнатами підготовки офіцерів до занять та приміщенням для зберігання зброї.
Петро Порошенко відзначив якість харчування військових: «Впевнений в тому, що це також є символом перебудови наших Збройних Сил. Я щасливий чути і радий, що нашим воїнам ця система харчування також підходить і подобається».
Глава держави також ознайомився із умовами підготовки українських воїнів та роботою центру імітаційного моделювання бойових дій. Зокрема, Петра Порошенка ознайомили із роботою системи «Joint Conflict & Tactical Simulation (JCATS)» та порядком роботи операторів під час підготовки штабу батальйону однієї з бригад та можливостями центру щодо підготовки штабів та з практичні проведення занять із штабом батальйону щодо процесу прийняття рішень за стандартами НАТО.
Активне застосування імітаційного моделювання в навчальних та тренувальних цілях з використанням засобів імітаційного моделювання бойових дій у Збройних Силах України при підготовці особового складу дозволяє у стислі терміни навчального часу відпрацювати рішення декількох навчально-бойових завдань, обравши з них найбільш раціональний варіант, розширити перелік нештатних ситуацій (збільшити перелік вводних), опанувати нові прийоми та способи ведення бойових дій з врахуванням досвіду АТО.
За матеріалами офіційного Інтернет-представництва Президента України