У м. Запоріжжя за підтримки Міжнародної фінансової корпорації (IFC), члена Групи Світового банку, у партнерстві зі Швейцарською Конфедерацією в Україні відбувся семінар-тренінг для потенційних кредиторів проекту «Аграрні розписки». Як повідомив заступник директора Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Олександр Ясинецький, перше випробування цього новітнього інструменту фінансування відбулося в межах пілотного проекту на Полтавщині в 2015 році. Сьогодні аграрні розписки вже активно використовуються в межах пілотних проектів ще в семи областях: Черкаській, Вінницькій, Харківській, Хмельницькій, Тернопільській, Миколаївській та Сумській.
Проект «Аграрні розписки в Україні» після введення в дію Реєстру аграрних розписок готується до поширення на всі області України. Очікується, що до початку весняного сезону 2018 року аграрні розписки працюватимуть у кожній області.
Наразі представники проекту проводять серію навчальних тренінгів для нотаріусів та кредиторів, узимку планують провести навчання для аграріїв Запорізької області.
Запровадження аграрних розписок в області має на меті покращити та спростити доступ до фінансування малих та середніх сільгоспвиробників.
Представник проекту Сергій Чехов зазначив, що попит на аграрні розписки в Україні зростає. Відповідно, подальше розширення на всю територію країни дасть можливість агровиробникам у кожній області отримати кредитування за аграрними розписками. До кредитування за аграрними розписками долучаються нові кредитори. Переважно розписками користуються виробники зернових та олійних культур, але фермери, які займаються овочівництвом і садівництвом, усе більше звертають увагу на цей інструмент фінансування.
За офіційною статистикою, на сьогодні в Україні оформлено 160 аграрних розписок, із них 65 товарних та 95 фінансових. Обсяг залученого фінансування перевищив 1 млрд. грн. Успішно виконано та закрито 73. Наразі не було жодного повідомлення щодо невиконання зобов’язань позичальником з відкриттям процедури примусового виконання за аграрними розписками.
Довідково:
Аграрна розписка – це інструмент фінансування, за допомогою якого агровиробник має можливість отримати кредитування, як товарне так і фінансове, під заставу майбутнього урожаю. В залежності від умов розрахунку за цим кредитуванням розписки можуть бути фінансові та товарні. За фінансовою розрахунок відбувається грошима, за товарною – частиною зібраного урожаю.
З реєстром Аграрних розписом можна ознайомитися за посиланням http://agroregisters.com.ua
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю