Підсумки оздоровлення та відпочинку дітей під час літньої кампанії у 2017 році підбито на обласній нараді, яку провела в.о. директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Катерина Кривошей. У заході також взяли участь члени оперативного регіонального штабу з координації оздоровчої кампанії 2017 року, керівники районів та міст області, голови об’єднаних територіальних громад.
Як повідомила Катерина Кривошей, за підсумками минулої оздоровчої кампанії Запорізька область посіла друге місце серед регіонів України.
- Головне – не збавляти темпи наступного року та працювати так, щоб Запорізька область вийшла на перше місце. Проте під час оздоровчої кампанії було виявлено й низку недоліків. У першу чергу, це стосується дитячого закладу оздоровлення та відпочинку «Лазурний» у м. Бердянськ, який працював без паспорта відкриття, де отруїлися відпочиваючі діти. А також бердянський дитячий табір «Факел», де трапилася смерть дитини. На сьогодні відкрито кримінальне провадження і досі триває слідство. Крапку мають поставити правоохоронні органи, - зазначила Катерина Кривошей.
Загалом цього року, у порівнянні з минулим, було збільшено обсяги фінансування оздоровчої кампанії на 28% за рахунок усіх джерел фінансування, що дозволило оздоровити 139 тисяч 178 дітей шкільного віку, що становить 83% від загальної чисельності дітей шкільного віку в області.
Послугами оздоровлення та відпочинку забезпечено 45 тисяч 857 дітей пільгових категорій, що становить 52,3%. Протягом оздоровчої кампанії 2017 року було оздоровлено 1772 дитини з сімей, один із батьків яких загинув, постраждав або брав участь у зоні проведення антитерористичної операції.
У цьому році працювали 284 пришкільні табори з денним перебуванням та 322 мовних табори, які охопили 26 836 дітей. Протягом оздоровчої кампанії 2017 року надавали послуги 34 дитячі заклади оздоровлення та відпочинку із 37 запланованих.
Для організації літньої оздоровчої кампанії особливу увагу Запорізька обласна державна адміністрація приділяла безпечному перебуванню дітей у позаміських дитячих закладах оздоровлення та відпочинку.
- Необхідно вчасно розпочати підготовку до літньої оздоровчої кампанії 2018 року. Для цього потрібно провести роботу з керівниками дитячих закладів оздоровлення щодо підготовки та проведення державної атестації закладів, опрацювати з роботодавцями та профспілковими організаціями питання часткової оплати вартості путівок, тримати на контролі питання оздоровлення дітей, які потребують особливої уваги та підтримки, - зазначила, підбиваючи підсумки, Катерина Кривошей.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю