Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Землевпорядна служба перевіряє законність поховань на землях державної власності

4 грудня 2017 - 12:40

Землевпорядна служба перевіряє законність поховань на землях державної власності

Головне управління Держгеокадастру у Запорізькій області заявляє, що розповсюджена у ЗМІ інформація щодо відведення земельних ділянок учасникам АТО нібито на території кладовища поблизу с.Новоіванівське Вільнянського району є недостовірною та викривленою, що підриває авторитет державної установи в очах громадськості.

Наразі за цим фактом Управлінням з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгкеокадастру у Запорізькій області  проводиться перевірка.

Встановлено, що зазначені земельні ділянки розташовані за межами населених пунктів і належать до земель сільськогосподарського призначення  державної власності.

Відповідно до ст. 122 Земельного кодексу України повноваження щодо розпорядження цими землями є компетенцією центрального органу виконавчої влади з питань земельних ресурсів у галузі земельних відносин та його територіальних органів.

Згідно з покладеними повноваженнями на підставі ст. 122 ЗКУ в 2016 році Головним управління Держгеокадастру у Запорізькій області були надані дозволи на розробку проектів відведення земельних ділянок учасникам АТО для ведення особистого селянського господарства на вказаних землях. Після розроблення проектів відведення земельних ділянок у 2017 року дві земельні ділянки згідно з відповідними наказами Держгеокадастру області передані у власність учасникам АТО.

У цьому випадку Дружелюбівська сільська рада грубо порушила вимоги чинного земельного законодавства України та Закону України  «Про поховання та похоронну справу», перевищивши власні повноваження. КП «Спеціалізована ритуальна служба «Пам'ять» Дружелюбівської сільської ради не мала жодних законних підстав здійснювати поховання на земельних ділянках сільськогосподарського призначення державної власності за межами існуючого кладовища. Фактично відбулося самовільне захоплення земельних ділянок.

Встановлено також, що в 2016 році  у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно на той час державний реєстратор виконавчого комітету Дружелюбівської сільської ради, а нині директор КП «Спеціалізована ритуальна служба «Пам'ять» Дружелюбівської сільської ради Щур І.В. здійснив реєстрацію сторожки, паркана та хвіртки цвинтаря, про що свідчить відповідний витяг з реєстру. Як виявлено в ході перевірки, це майно розташоване з різних боків цвинтаря.

Здійснивши ці дії, директор КП «Спеціалізована ритуальна служба «Пам'ять» Дружелюбівської сільської ради Щур І.В. грубо порушив вимоги Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції».

 «На сьогодні перевірка Управління з контролю за використанням та охороною земель триває. Про її подальші результати громадськість буде поінформовано додатково», - повідомила в. о. начальника Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області Тетяна Тітова.  

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

Христос народився! Славімо його!

У п’ятьох людей виявили онкозахворювання на ранній стадії: підбито підсумки міського пілотного проєкту «Онкоскринінг на рівні закладів охорони здоров’я»

Руханки на перервах, безоплатне харчування та група продовженого дня: у «підземній» школі в Запоріжжі триває освітній процес

Через що можуть скасувати пенсію та як пройти ідентифікацію: роз’яснення від Пенсійного фонду України

Пункти незламності в Запоріжжі готові приймати відвідувачів цілодобово: за необхідності вони розгорнуть додаткові потужності

В Запоріжжі через несприятливі погодні умови може відчуватися неприємний запах

Програма перекваліфікації жінок на операторів сільськогосподарської техніки: відкрито конкурс

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 24.11.2024

Впродовж доби окупанти завдали 200 ударів по 13 населених пунктах Запорізької області.

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1034-го дня війни

Як скористатися державними послугами після кібератаки?

«Пліч-о-пліч: згуртовані громади» – від експериментального проєкту до державної програми