За ініціативою Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації та за технічної підтримки Запорізького державного медичного університету щочетверга на базі медійного центру обласного медичного центру репродукції людини організовано проведення інформаційно-навчальних семінарів для фахівців з акушерства і гінекології, лікарів загальної практики-сімейної медицини Запорізької області.
Завдяки реалізації в області проекту Світового банку закуплено мультимедійне обладнання для центрів первинної медико-санітарної допомоги (вартість близько 2 млн. грн.), що надає можливість залучити до семінарів не тільки лікарів первинної ланки (восьми центрів первинної медико-санітарної допомоги м. Запоріжжя та 28 центрів первинної медико-санітарної допомоги організованих територіальних громад області), а й центральних районних лікарень.
Крім цього, залучено чотири пологових будинки м. Запоріжжя, пологові відділення центральних районних лікарень області, пологовий будинок м. Мелітополь, територіальне медичне об’єднання м. Бердянськ, медико-санітарна частина м. Енергодар, обласна клінічна лікарня та обласний перинатальний центр.
Головною метою нарад є підвищення якості та доступності акушерсько-гінекологічної допомоги жінкам, що можливо досягти лише на підставі щотижневого оперативного аналізу роботи акушерсько-гінекологічної служби та стану взаємодії первинної та вторинної ланок надання медичної допомоги вагітним.
Під час проведення он-лайн нарад відбувається дистанційне консультування як фахівців районів з питань тактики ведення та визначення маршруту вагітних з важкою патологією та гінекологічних хворих, так і деяких хворих за потребою.
Провідні фахівці профільних кафедр Запорізького державного медичного університету, Запорізької медичної академії післядипломної освіти, позаштатні спеціалісти Департаменту охорони здоров’я викладають лекції з найбільш актуальних питань акушерства, гінекології, репродуктології та генетики, зокрема, щодо ведення вагітних з патологією дихальної системи (пневмонії), серцево-судинної системи (гіпертонічна хвороба, вроджені та набуті вади серця), ендокринної системи (патологія щитоподібної залози та інше), ведення вагітних, роділь та породіль з акушерською кровотечею, прееклампсією тощо.
Завдяки організації такого заходу у лікарів акушерів-гінекологів та сімейних лікарів усіх районів та міст області з’явилася можливість не тільки безперервного навчання та підвищення кваліфікації, а й підвищення якості лікувально-діагностичного процесу та консультативної допомоги.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю