Виповнилося два роки з початку роботи обласного центру допомоги учасникам антитерористичної операції та його представництв у містах та районах. За цей час надійшло понад 23 тисячі звернень від ветеранів війни, членів родин загиблих, рідних та близьких бійців. Більшість питань стосувалася надання матеріальної допомоги (19%), отримання земельних ділянок (15%), встановлення статусу учасника бойових дій (15%), лікування (14%), працевлаштування та профпідготовки (5%), санаторно-курортного лікування (4%) тощо. Багато демобілізованих солдатів просили допомогти влаштуватися на контрактну службу.
Як розповів координатор центру Олексій Сквордяков, останнім часом для наших захисників провели три семінари щодо відкриття власної справи, а в рамках обласної програми підтримки підприємництва заклали до бюджету 1,2 млн. грн. для АТОвських «старт-апів». Без бійців не обходиться жодна культурна подія в обласному центрі, зокрема продюсерська агенція «Мусін. Арт-Груп» завжди надає ветеранам та членам їх родин безкоштовні квитки. За сприяння центру 100 учасників АТО побували на реабілітації у 9-й міській лікарні, де ними опікується досвідчений лікар, волонтер 93-ї окремої механізованої бригади Олена Безединова. Крім цього, 50 воїнів пройшли обстеження в обласній клінічній лікарні, а 40 – оздоровилися в санаторії «Глорія».
Не забувають у центрі і про дозвілля колишніх військових. Протягом року відбувалися спортивні змагання із співробітниками Національної поліції, прокуратури, турніри та літні школи з військово-патріотичного виховання молоді. Зараз активісти спільно з психологами-волонтерами розробляють проект обласної програми професійної перепідготовки психологів для роботи з військовою травмою.
Нагадаємо, обласний центр допомоги учасникам АТО працює за адресою: пр. Соборний, 164 (з торця адмінбудинку облдержадміністрації). Графік роботи: понеділок – четвер 08.00 – 17.00, п’ятниця 08.00 - 15.45, телефон (061) 236-25-25.
Департамент інформаційно діяльності та комунікацій з громадськістю