Голова облдержадміністрації Костянтин Бриль сьогодні перебуває з робочою поїздкою у Михайлівському районі. Програма його перебування розпочалася робочою нарадою з керівництвом району, а також особистим прийомом громадян – жителів району.
Так, до очільника області звернувся головний лікар Михайлівського ТМО Іван Гайдаржі з проханням про сприяння у придбанні санітарного автомобіля класу «Б» для транспортування хворих на різні рівні надання медичної допомоги. Як пояснив заявник, наразі транспортування хворих та вагітних в округ або місто Запоріжжя здійснюється машиною 2007 року випуску. Тож для надання екстреної (швидкої) медичної допомоги місцевим жителям украй необхідний сучасний автомобіль швидкої, обладнаний для транспортування, здійснення основного медичного огляду та нагляду за пацієнтом.
Як повідомив Костянтин Бриль, рішенням облради передбачено кошти на придбання спеціалізованого санітарного транспорту для надання екстреної медичної допомоги населенню Запорізької області
- На цей час уже проведено тендерну процедуру із закупівлі спеціалізованого санітарного транспорту. Після придбання транспорт буде розподілено між підрозділами КУ «ТМО «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» ЗОР. Безпосередньо для надання екстреної медичної допомоги населенню Михайлівського району буде розподілено три спеціалізованих автомобілі швидкої допомоги, - зазначив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.
Плодородненський сільський голова (ОТГ) Андрій Ходирєв попросив сприяння в питанні капітального ремонту артезіанської свердловини в с. Миколаївка. Він повідомив, що в 2013 році було розроблено проект «Капітальний ремонт артезіанської свердловини №16 у с. Миколаївка Мар'янівської сільської ради», але фінансування не здійснювалось. Тож у 2016 році проведено коригування кошторисної частини проекту та отримано позитивний експертний звіт ПП «Укрдержбудекспертиза». Загальна кошторисна вартість проекту складає 1 262,749 тис. грн.
Як наголосив Костянтин Бриль, можливість фінансування цього об’єкта в 2018 році буде розглянуто з урахуванням подорожчання проекту та наявного фінансового ресурсу обласного бюджету.
Також до очільника регіону звернувся житель с. Плодородне Сергій Мартинюк, що має багатодітну сім’ю, з питання невідповідності грошової компенсації (субсидії на тверде паливо) реальній вартості вугілля.
За інформацією Департаменту соцзахисту населення облдержадміністрації, за станом на 23 листопада 2017 обсяг боргу по нарахованих пільгах населенню Михайлівського району на оплату житлово-комунальних послуг становить 1 млн. 156,8 тис. грн.; на тверде паливо та скраплений газ – 140 тис. грн.
Костянтин Бриль зазначив, що він знайомий з цією проблемою і неодноразово направляв звернення до Кабінету Міністрів України щодо її вирішення.
Як результат, у листопаді Верховною Радою України затверджено зміни до Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік». Згідно з ними області збільшено річний обсяг субвенції на 186 мільйонів 737,2 тисячі гривень. Крім цього, Кабміном прийнято розпорядження, відповідно до якого область отримала додатково ще 144 мільйони 154,9 тисячі гривень. Зокрема, з них 7 мільйонів 535,6 тисячі гривень - на надання пільг та субсидій на тверде паливо та скраплений газ.
Житель смт Михайлівка Леонід Приступа порушив проблему затримки фінансування пільг громадянам. За словами заявника, згідно з внесеними змінами до діючого законодавства в 2015-2017 роках з Державного бюджету не виділяються кошти на компенсаційні виплати за пільгові перевезення та послуги зв’язку. Тож ПАТ «Укртелеком» звернулося до суду стосовно погашення заборгованості за 2016 рік. Після офіційного прийняття рішення судом із районного бюджету були виділені кошти на виплату заборгованості в сумі 103 699,96 грн. А в серпні 2017 року ПАТ «Укртелеком» попередило управління про свої наміри подавати документи до суду про стягнення заборгованості по пільгах за період лютий-травень поточного року.
За словами Костянтина Бриля, зважаючи, що ці видатки мають здійснюватися з місцевих бюджетів, нині на районному рівні необхідно розробити проект внесення змін до діючої програми соціального захисту населення району. Або розробити нову програму, в якій передбачити фінансування інших пільг, у тому числі з послуг зв’язку та компенсацію за пільгові перевезення окремих категорій громадян.
Костянтин Бриль також провів зустріч з активом району, під час якої були обговорені питання соцзахисту населення, освіти та медицини з точки зору втілення реформи децентралізації.
- У 2018 році ми маємо завершити створення об’єднаних територіальних громад у Запорізькій області. Нині в регіоні утворено 42 ОТГ, у 36 з них уже відбулися вибори. Саме громади отримують першочергову увагу та підтримку. Тож сьогодні хочу особисто почути всі проблеми території, аби влада могла взяти їх на контроль, - підкреслив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю