У Запорізькій області з 2016 року реалізується проект німецько-українського партнерства «Молодь дебатує». Проект спрямований на розвиток комунікативних навичок та критичного мислення у молоді через навчання не тільки грамотно відстоювати власні погляди, але й поважати позицію співрозмовника, дискутуючи на суспільно важливі теми.
Реалізацію проекту взяли на себе партнерські організації «Internationales Haus Sonnenberg», Міністерство закордонних справ Німеччини за підтримки Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації та Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.
Цього року до участі долучилися ще 16 шкіл із восьми областей України: Дніпропетровської, Запорізької, Харківської, Донецької, Житомирської, Львівської, Миколаївської та Сумської. Загалом у проекті в цьому році беруть участь 24 школи та близько 400 школярів 9-11 класів.
У Запорізькій області його учасниками з 2016 року стали Мелітопольська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 23 та Запорізька спеціалізована школа-інтернат ІІ-ІІІ ступенів "Січовий колегіум", згодом до них приєдналися Мелітопольська гімназія № 15 та Запорізька середня школа № 38.
У цих навчальних закладах уже відбулися шкільні змагання, за підсумками яких обрано вісім найкращих учасників. Саме вони і зійшлися в дебатах між собою на регіональному етапі, у якому взяли участь учні та учениці чотирьох навчальних закладів області: Запорізької спеціалізованої школи-інтернату ІІ-ІІІ ступенів «Січовий колегіум», Запорізької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 38, Мелітопольської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 23, Мелітопольської гімназії № 15.
Для дебатів було обрано важливу тему для нашого регіону: «Чи варто ввести обов’язковий предмет «Екологія» з 5-го класу в школах Запорізької області?». Після дебатів та обговорення, розглянувши різні точки зору, більшість учнів дійшли висновку, що предмет «Екологія» потрібно вивчати, починаючи з 5-го класу.
За результатами двох дебатів журі визначило кращих, які будуть представляти нашу область на фінальних змаганнях у м. Харкові 9-10 грудня. Це учень 9 класу Запорізької спеціалізованої школи-інтернату ІІ-ІІІ ступенів «Січовий колегіум» Богдан Козлов та учениця Мелітопольської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 23 Вікторія Баслик.
За словами фахівців, найважливішим аспектом у методиці «Jugend debattiert» є те, що, начебто «граючи за себе», учасникам необхідно також уміти працювати в команді, не лише переконувати у власній позиції, а й дослухатися до думки інших. За задумом, переможцями визнаватимуться не ті, хто найактивніше висловлюється, а ті, хто дає можливість усім учасникам максимально долучитися до обговорення, сприяє продуктивності дискусії, максимально просуває дебати вперед, даючи можливість глибокого й різностороннього висвітлення проблеми.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю