Газова криза початку 2006 року і пов'язані з нею тенденції стрімкого зростання цін на імпортовані енергоносії переконують у необхідності прискореного розвитку нетрадиційної і поновлювальної енергетики. Провідні країни світу вже переглянули національні енергетичні стратегії і визначили основною метою досягнути до 2030 року покриття 30-50% потреб в енергоносіях за рахунок нетрадиційних і поновлювальних джерел енергії. У цій сфері Україна має великі потенційні можливості.
Запорізька область на сьогодні є однією з найбільш енергогенеруючих та енергоспоживаючих в Україні.
Значний обсяг споживання енергоресурсів в регіоні обумовлений наявністю потужного промислового комплексу, представленого підприємствами металургійної, хімічної, машинобудівної та інших галузей. Середньорічне споживання природного газу складає близько 2 млрд. м. куб., електроенергії – 15 млрд. кВт год., дизельного палива – 180 тис.т., бензину моторного – 71 тис.т.
У 2007 році на реалізацію заходів з енергозбереження було витрачено понад 145 млн. грн.
Найбільші перспективи і незадіяний потенціал енергозабезпечення мають нетрадиційна та відновлювальна енергетика. Запорізька область має свій значний ресурс.
Про це на семінарі говорили керівники територій, господарники та науковці. Зокрема, вже нині без сумнівів можна використовувати як альтернативне паливо лушпиння соняшника. З успіхом користується ним ЗАТ «Запорізький оліяжиркомбінат». Відходи сільгоспвиробництва використовують і в Чкалівській школі Приазовського району. Намагаються перевести газові котельні на спалювання відходів деревини і на Приморському підприємстві теплових мереж. У Приазовському районі вивчають можливості використання енергії вітру для отримання електричної енергії.
Обласна виконавча влада рекомендує подібні семінари провести в кожному районі і вивчити ситуацію на місцях.
Управління у справах преси та інформації