Стан ринку праці в Запорізькій області, яку роботу пропонують працедавці переселенцям та реалізація програми «Гідна праця» Українського фонду соціальних інвестицій обговорили представники влади, рекрутерських компаній та громадськості під час круглого столу «Пошук роботи – пошук себе».
В обговоренні проблем та можливостей працевлаштування взяли участь представники Запорізького обласного центру зайнятості населення , Департаменту соціального захисту населення, Департаменту освіти і науки, Управління зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної діяльності, представники громад-партнерів Українського фонду соціальних інвестицій з м. Мелітополь, м. Токмак, селища Комиш-Зоря Більмацького району, представники професійних рекрутерських компаній, переселенці, представники громадського сектору.
Проект «Гідна праця» реалізує Український фонд соціальних інвестицій за кошти уряду Німеччини. Ініціатива охопить 14 громад Запорізької, Дніпропетровської та Харківської областей.
У Запорізькій області програма «Гідна праця» стартувала в листопаді. Її учасники - переселенці, жителі області, а також випускники шкіл - пройдуть низку тренінгів, особистих консультацій, бізнес-курси або курси з перекваліфікації, що допоможе збільшити можливості отримати бажану роботу.
Проект спрямований на те, щоб переселенці та молодь визначили необхідний для себе набір знань та навичок, а також зрозуміли, яких компетенцій їм не вистачає.
Як повідомляють організатори, у рамках проекту півтисячі переселенців зможуть удосконалити свої професійні навички, що допоможе їм знайти нову роботу або відкрити власну справу. У програмі також візьмуть участь 11-класники, які готуються почати професійний шлях.
Кожен учасник проекту «Гідна праця» розробить свій особистий план дій для досягнення мети. Організатори розраховують, що переселенці і молодь навчаться активно шукати роботу, презентувати себе, працювати з відмовами та досягати цілей. Кращі професіонали в цій сфері допоможуть отримати нові професійні навички, поділяться досвідом у сфері ведення малого бізнесу, навчать робити сучасні й цікаві презентації та навіть правильно оформити власне резюме.
Для навчання учасників проекту передбачено тренінги, модульні програми, круглі столи, курси перекваліфікації та бізнес-курси. Старшокласники зможуть визначити майбутню професію під час тренінгів з професійної орієнтації.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю