У рамках проекту «Громадськість за проєвропейські зміни в Україні» у Запоріжжі відбувся тренінг «Проєвропейська свідомість сільських громад – шлях реформування країни», який реалізовується громадською організацією «Всеукраїнська демократична дія» за підтримки Інституту економічних досліджень та політичних консультацій та сприяння Європейського Союзу.
Важливість заходу обумовлена необхідністю створення дискусії щодо розвитку сільських територій між практиками «від землі», науковцями-«теоретиками» та представниками влади, обміну досвідом та ідеями, підвищення знань громадських активістів сільських громад у питаннях, пов’язаних з імплементацією Угоди про асоціацію Україна - ЄС, з урахуванням регіональних особливостей та специфіки, сприяння збільшенню впливу громадськості на проведення проєвропейських реформ у регіонах.
- Саме такі тренінги спонукають людей до діалогу. Ми маємо навчитися спільно розв’язувати ті проблеми, які заважають наближатися Україні до європейських стандартів. Це не перший подібний захід у Запорізькій області, і сподіваюся, не останній. Сьогодні ми маємо можливість отримати корисну інформацію про систему сертифікації, якість і безпечність сільськогосподарської продукції; про державну політику щодо розвитку сільських територій; можливості для сільських господарств у регіонах, які відкриває Угода про асоціацію з ЄС; навчитися робити аналіз торгівельної спроможності сільгоспвиробників у рамках створення зони вільної торгівлі та інше, - зазначив в. о . директора Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Андрій Поляков.
З учасниками тренінгу працювали представники Міністерства аграрної політики та продовольства, Національної академії наук України, політичні та громадські діячі, які опікуються питаннями європейської інтеграції.
У ході дводенної програми заплановано обговорити державну політику у сфері сільського господарства та розвитку сільських територій, реформування сільського господарства на засадах фермерського устрою, можливості, які відкриває Угода про асоціацію для агропідприємств у регіонах тощо.
Крім цього, слухачам запропоновано виконати практичні вправи: «Аналіз спроможності сільських громад щодо створення зони вільної торгівлі сільськогосподарськими товарами» та «Моделювання карти сільських територій для вдосконалення агровиробництва (регіональний аспект)».
За підсумками тренінгу його учасники отримають сертифікати.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю