Триває навчальний процес для представників об’єднаних територіальних громад області з різних сфер управління.
Так, Департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації спільно з німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ GmbH проведено з питань організації діяльності ОТГ щодо надання послуг із соціальної підтримки населення.
Захід організовано за фінансового сприяння компанії GIZ Gmbll.
Слухачами стали керівники та заступники голів об’єднаних територіальних громад, начальники управлінь праці та соціального захисту населення Бердянської, Більмацької, Веселівської, Пологівської райдержадміністрацій, представники комунальних установ.
Відкриваючи семінар, виконуюча обов’язки директора Департаменту Катерина Кривошей підкреслила, що послуги із соціальної підтримки стосуються майже кожної родини - з моменту народження і супроводжують упродовж життя. Особливо актуальні вони для сімей та осіб, які потрапили у складні життєві обставини.
- Завдання об’єднаної територіальної громади – дійти до кожної людини, не залишити її без уваги, своєчасно допомогти. Департаментом постійно надається підтримка ОТГ з організації цієї роботи, проводяться семінари та круглі столи. У Запорізькій області в п’яти ОТГ упроваджується пілотний проект моделі адміністрування надання послуг із соціальної підтримки населення. Вони вже мають деякий досвід, про який сьогодні поінформують, - повідомила посадовець.
Координатор проекту німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ GmbH Вікторія Василенко поінформувала про те, яка підтримка надається українським територіальним громадам, а також розповіла про досвід діяльності територіальних громад у європейських державах.
З практичними аспектами створення відповідних структурних підрозділів у виконавчому органі сільської, селищної, міської ради, ОТГ з питань соціального захисту ознайомила начальник управління соціальних послуг та соціального забезпечення Департаменту Вікторія Герасименко. Зокрема, вона акцентувала увагу на тому, що кожна ОТГ може створювати структурні підрозділи у виконавчому комітеті зі штатним розписом відповідно до потреб. Наприклад, у Приморській ОТГ створено управління соціального захисту населення,
Для надання соціальних послуг в ОТГ також можуть створюватися комунальні установи.
Можлива організація надання соціальних послуг на договірних засадах. Так, у Приазовському та Оріхівському районах соціальні послуги надаються населенню об’єднаних територіальних громад районними територіальними центрами згідно з договорами про співробітництво.
Учасники семінару розглянули широкий спектр питань профільної діяльності, зокрема організації діяльності уповноваженого сільського підрозділу щодо виконання управлінських процедур і операцій у сфері соціального захисту населення за принципом «Єдиного вікна»; планування, шляхи організації надання соціальних послуг в умовах децентралізації, надання реабілітаційних послуг особам з інвалідністю; надання соціальних послуг в ОТГ сім’ям, які опинилися в складних життєвих обставинах тощо.
Крім цього, фахівці ознайомилися з досвідом роботи відділення організації надання грошової та матеріальної допомоги КУ «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Пологівської районної ради, досвідом роботи Веселівської, Комиш – Зорянської та Смирновської ОТГ.
Під час семінару його учасники отримали відповіді на проблемні питання, які виникли в процесі роботи, обмінялися досвідом, проаналізували пройдений шлях і окреслили першочергові завдання на майбутнє.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю