З 2 лютого – Всесвітнього дня водно-болотних угідь – триває місячник, який цього року за пропозицією Бюро Рамсарської конвенції проходить під девізом «Здорові водно-болотні угіддя – здорові люди». Україна входить у число 157 країн – Договірних сторін, які підписали Конвенцію про водно-болотні угіддя.
Загалом Україна має досить значні площі водно-болотних угідь. 4% її території вкриті поверхневими водами (річками, озерами, водосховищами, ставками тощо), а відкриті заболочені землі складають 1,6%. До цього слід додати великі морські акваторії, які відіграють надзвичайно важливу екологічну роль, зокрема під час міграцій птахів. З цього масиву 33 водно-болотні угіддя загальною площею біля 678 тис.га мають статус міжнародного значення і охороняються Конвенцією. У Запорізькій області до таких екосистем належать Молочний лиман, Коса Обіточна та затока Обіточна, гирло р. Берди з косою Бердянською та затокою Бердянською.
Цього року у рамках відзначення Дня водно-болотних угідь фахівцями порушується проблема взаємозв'язку між здоровими функціонуючими водно-болотними екосистемами та здоров'ям людини. Доведено, що ціною поганого менеджменту водно-болотних угідь та загроз, пов'язаних з цим, може бути скорочення життя більш ніж 3 мільйонів людей кожного року.
Реалізація на практиці пріоритетів щодо поліпшення збереження водно-болотних угідь можлива лише за умови значних зусиль усіх державних а недержавних організацій, всього населення. І всі ми маємо цього прагнути, бо інакше не зможемо подолати нищівні для довкілля тенденції, що можуть вилитися в катастрофічні явища.
Держуправління охорони навколишнього природного середовища в Запорізькій області