Департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації спільно з Запорізьким обласним центом соціальної та психологічної допомоги та центру гендерної освіти на базі факультету Запорізького національного університету проведено традиційний щорічний захід, спрямований на протидію торгівлі людьми. Участь у ньому взяли понад 100 студентів навчальних закладів.
Європейський день боротьби з торгівлею людьми, як акція консолідації зусиль з підвищення рівня обізнаності, небайдужості громадськості до цього явища і візуалізації проблеми на глобальному рівні, започаткований 18 жовтня 2007 року за ініціативою Європейського Парламенту.
За словами фахівців Департаменту, в області діє відповідна комплексна обласна програма, яка забезпечує оперативне інформування суспільства, сприяє ознайомленню з можливістю власного захисту від злочинних зазіхань, а також отримання допомоги ззовні, формує у населення навички безпечної поведінки.
Протягом останніх трьох років в Запорізькій області виявлено дев’ять потерпілих від торгівлі людьми, у тому числі шість у 2017 році.
У зазначених осіб соціальні служби з’ясовують потреби, розробляють індивідуальний план, згідно з яким надається безкоштовна психологічна, юридична, медична та інші види допомог. Крім того, у разі встановлення статусу особі, постраждалій від торгівлі людьми, органами соціального захисту населення здійснюється виплата одноразової матеріальної допомоги у розмірі трьох прожиткових мінімумів.
Під час заходу було організовано перегляд фільму «Життя на продаж», після чого проведено широке обговорення проблеми, основних причин та ризиків потрапляння чоловіків, жінок і дітей у небезпечну ситуацію. Також гендерним ресурсним освітнім центром при Запорізькому національному університеті презентовано соціальний ролик «Небезпеку видно не одразу».
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю