До 85-річчя Голодомору 1932-1933 років в Україні в обласному краєзнавчому музеї відбулася презентація документального фільму «Територія голодомору: пам'ять невмируща», створеного фахівцями Національного музею «Меморіал жертв Голодомору» у співпраці з канадським музеєм прав людини.
Фільм розповідає, як світова преса у 1930-ті роки висвітлювала геноцид українського народу. Радянська влада зробила все, щоб обмежити доступ до територій Голодомору західних журналістів, які працювали у СРСР. Більшість із них намагалися зберігати лояльність та не писати на незручні теми. Репортер «Нью-Йорк Таймс» Уолтер Дюранті відверто вислужувався перед Сталіним, повідомляючи читачам лише про поодинокі смерті від хвороб. Але знаходилися й мужні кореспонденти. Співробітники британської «Гардіан» Малькольм Маггерідж та Гарет Джонс розповідали правду про загибель десятків тисяч українців, потайки виїздили до регіонів, жителів яких Кремль прирік на смерть, робили фото, записували свідчення голодуючих людей.
Автор фільму Яна Грінько наголосила, що тематика стрічки, як і питання соціальної відповідальності медіа, залишаються актуальними і сьогодні. Адже багато впливових ЗМІ Європи та США воліють не помічати російської агресії проти України, факти вбивств, катувань, порушень прав людини за національною та релігійною ознаками на тимчасово окупованому Донбасі та у Криму.
Заступник директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Олександр Зубченко зазначив, що селянство Запорізького краю не корилося, чинило активний спротив більшовицькій колективізації та вилученню хліба. Повстанський рух набув у краї широкого розвитку на початку 1920-х років у Запорізькому районі, на Михайлівщині та Гуляйпіллі спротив тривав у 1930-1932 роках.
Завідувач відділу новітньої історії обласного краєзнавчого музею Володимир Лінніков нагадав, що успіхів індустріалізації, зокрема будівництво запорізького промвузла, було досягнуто за рахунок знищення села, масового продажу зерна за кордон. Не слід забувати, що більшість будівельників Дніпрогесу прибували до міста, рятуючись від штучного голоду, організованого радянською владою.
Після перегляду диски з фільмом та цікавими історичними матеріалами були передані вчителям та учням понад 40 запорізьких шкіл.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю