У цьому році Бердянський державний педагогічний університет відзначає три ювілеї: 145 років заснування у Бердянську чоловічої гімназії, 85 років створення інституту, 15 років з моменту надання йому статусу університету.
Зокрема, сьогодні в навчальному закладі відбуваються урочистості з нагоди 85-річчя створення інституту. Привітав студентів та викладачів заступник голови облдержадміністрації Едуард Гугнін. Посадовець зазначив, що професія педагога – важка та важлива щоденна праця, від якої залежить навчання та освіта дітей. Учитель має буди взірцем для своїх учнів та давати їм путівку у подальше професійне життя. Саме такими він побажав стати майбутнім освітянам, яких готує Бердянський педагогічний університет, а також пишатися та любити обрану професію.
До свого ювілею БДПУ підійшов з вагомими досягненнями. Так, у структурі вишу – шість факультетів і 24 кафедри, де навчальний процес забезпечують 31 доктор наук, професор, 198 кандидатів наук, доцентів, серед яких вісім заслужених працівників освіти України; двоє заслужених діячів науки і техніки України, заслужений працівник культури України, двоє заслужених працівників фізичної культури та спорту. За період існування у БДПУ підготовлено понад 40 тисяч педагогічних працівників, створено навчально-матеріальну, кадрову, науково-дослідну та соціально-культурну базу, яка плідно використовується для підготовки кваліфікованих кадрів.
Завдяки зусиллям учених в університеті створені й успішно розвиваються відомі в Україні та за її межами наукові школи в галузі педагогіки, літературознавства, мовознавства, історії України, фізики. Функціонують аспірантура і докторантура, дві спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій; проводиться плідна наукова робота; готується та видається наукова та навчально-методична література для освітніх закладів України. БДПУ має фахове видання «Наукові записки БДПУ (серії: педагогічні та філологічні науки)».
Сьогодні БДПУ є членом Міжнародної Асоціації Університетських Ректорів (International Association of University Presidents), Мережі членів Інституту Міжнародної Освіти (Institute of International Education Network Membership), Асоціації університетів Карпатського регіону (The Association of the Carpathian Region Universities), Фонду Катерини Ковшевич, учасником проектів TEMPUS та Erasmus+.
Невід’ємною складовою освітнього процесу університету є культурно-мистецька діяльність. Школою естетичного виховання та зростання соціальної активності молоді є художні колективи БДПУ: народний ансамбль естрадного танцю «МарЛен», народний фольклорний колектив «Хуртовина»; народний оркестр народних інструментів; народний ансамбль «Барвисті музики»; народний ансамбль народної пісні «Золотий гомін». Керівники та члени художніх колективів беруть активну участь у національно-культурному житті міста, області та країни. Учасники творчих колективів неодноразово ставали лауреатами і дипломатами конкурсів, фестивалів, оглядів тощо.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю