У минулі вихідні в Мелітополі відбувся Всеукраїнський молодіжний міжнаціональний фестиваль „Віра. Надія. Любов”, ініційований ВМГО „Соціальний вектор” та проведений за підтримки Міністерства молоді та спорту України та Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької обласної держадміністрації.
Розпочалася фестивальна програма зі смачної презентації.
Так, у міському краєзнавчому музеї ім. Б. Хмельницького відбувся інтерактивний пізнавально-просвітницький лекторій „ТОП-10 кращих страв мелітопольських куховарів XIX століття”. До заходу долучилися студенти педагогічного університету, його викладачі та вихованці Мелітопольського ліцею за спеціальністю «Кухар-кондитер». Головним гостем був автор книги «Поваренная книга мелитопольских куховаров 19 века» Володимир Різник, який розповів про кулінарні традиції 19 століття, ознайомив зі своїми роботами, що стосуються інтеркультурної кухні міста Мелітополя.
Представники громадських організацій та національних громад Мелітополя, зокрема «Мелітопольщина - медовий край», національно-культурного караїмського товариства «Джамаат», україно – польського культурно – освітнього товариства «Полонія» продемонстрували новий буклет, розроблений для гостей міста, за яким можна з легкістю знайти на мапі міста всі місця, де можна скуштувати страви різних національностей. А учасники творчої групи «АРТМУР» презентували свій ролик, присвячений інтеркультурній кухні міста Мелітополя.
Крім цього, у центральній бібліотеці ім. М. Лермонтова учасники свята змогли ознайомитися з виставкою-рекомендаціями рецептів національної кухні народів Приазов'я.
На другий день святкової програми площа Перемоги перетворилася на інтернаціональну територію з яскрави костюмами різних національностей, прапорами різних країн. Представники національно-культурних товариств презентували атрибутику своїх країн: прапори, герби, книги, зразки народного мистецтва, фото з життя своїх громад. Кримські татари пропонували всім бажаючим сфотографуватися в їх національному одязі. Продовженням фестивалю став концерт та урочистості, показ національних костюмів різних народів з цікавими розповідями про особливості кожного вбрання.
Під час фестивалю працювала «Модна кухня» з усіма гастрономічними принадами: тут можна було скуштувати красиво сервіровані страви, які презентували вірмени, німці, грузини, караїми, чехи і, звичайно ж, українці.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю