Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Костянтин Бриль: «Я не терпітиму жодного чиновника, який, замість працювати на благо народу та наповнювати держскарбницю, створює власні правила і шкодить регіону»

21 вересня 2017 - 12:48

Під керівництвом голови облдержадміністрації Костянтина Бриля відбулася нарада з розгляду ситуації з розмитненням товарів і сировини на Запорізькій митниці та наявності проблем, пов’язаних з експортно-імпортними операціями.

За словами директора Департаменту промисловості та розвитку інфраструктури ОДА Андрія Антонова, нині Запорізька область є одним із найбільш розвинених промислових регіонів із значним експортно-імпортним потенціалом. Так, за січень-липень 2017 року індекс промислового виробництва склав 107,8%. За цим показником область посідає 8 місце серед регіонів України. Загальний обсяг реалізованої промислової продукції за січень-липень 2017 року склав 106,9 мільйона гривень або 9% обсягу реалізації по Україні (3 місце). Загалом у І півріччі 2017 року експорт товарів становив 1 мільярд 422 мільйони доларів США, імпорт – 572,3 мільйона доларів.

Костянтин Бриль підкреслив, що яскраві показники та досягнення нівелюються деякими посадовцями.

-  На жаль, не все так райдужно для Запорізького регіону. Нині хочу всім нагадати про митний експеримент, згідно з яким перевиконання надходжень Запорізької митниці надали змогу направляти кошти на ремонт автомобільних доріг загального користування. Востаннє ми говорили про це на початку серпня в стінах облдержадміністрації. Проте на сьогодні ситуація не тільки не покращилася, а продовжує погіршуватися. Адже останнім часом значно збільшилася кількість нарікань від промислових підприємств, які здійснюють експортно-імпортні операції, на роботу Запорізької митниці, - зазначив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Директор Департаменту промисловості та розвитку інфраструктури ОДА Андрій Антонов повідомив, що в порівнянні з минулорічною ситуацією у результаті коригування Запорізькою митницею вартості товарів, сума, на яку збільшено митні платежі, зросла на 58,6% (або 14,9 млн. грн.). Відповідно на 28% збільшилася загальна кількість випадків (на 211), коли суб’єкти зовнішньоекономічної області здійснювали митне оформлення товарів і сировини в інших митницях. Як результат,  на 42,2% або на 385,9 тис. грн. збільшилася загальна сума податків, сплачена всіма суб’єктами ЗЕД, що здійснювали митне оформлення в інших митницях.

Представники бізнесу наголошують: це пов’язано з фактами неправомірних дій посадових осіб Запорізької митниці при оформленні товарів.

Підприємства області, які перейшли на обслуговування в інші митниці: ПАТ ДТЕК «Дніпроенерго», ПАТ«Запоріжтрансформатор»,                           ПАТ «Карлсберг Україна», ПМП «Фірма «Демаркет Б-ХХ», ТОВ «Юнітон», ТОВ «Профайн Україна», ТОВ «Російсько-українське спільне науково-виробниче підприємство «Агрінол», ТОВ «Кліон», ТОВ «Хераеус електро-найт Україна», ПП «Бізон-ТЕХ 2006», ТОВ «Бізон-імпорт», ТОВ «Запагротех», ТОВ «Альбакор», ТОВ «Азовмаст», ТОВ «ДМС-Трейд», ТОВ «Вайн Холл» та ПП «Агротрейд АТ».

 

За підсумками січня-серпня 2017 року сума податків, сплачених суб’єктами ЗЕД в інших митницях, склала 1 мільярд 510 мільйонів 600 тисяч гривень. Станом на 21.09.2017 до спеціального фонду обласного бюджету зараховано лише 163,7 млн. грн. Таким чином область недоотримала 365 мільйонів гривень. За умови середньої вартості будівництва одного кілометру доріг близько 7 мільйонів гривень областю втрачена можливість реконструкції 52 кілометрів доріг загального користування. Більше того, за прогнозами, до кінця 2017 року перевиконання митних надходжень не відбудеться.

Зі свого боку, Костянтин Бриль підкреслив, що Запоріжжя  не терпітиме посадовців-бюрократів з митниці.

- Особисто я не терпітиму жодного чиновника, який, замість працювати на благо народу та поповнювати держскарбницю, створює власні правила і шкодить нашому регіону! Щоразу у своїх виступах Президент України Петро Порошенко та Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман наголошують, що, незважаючи на всі складнощі та перепони, український бізнес вижив. Наші підприємці подолали втрату ринків агресора, зберегли робочі місця, технології, поповнюють бюджет податками та допомагають армії. Тож посадовці всіх рівнів зобов’язані вберегти наш бізнес від неправомірних посягань. На жаль, нині керівництво Запорізької митниці не чує ані бізнес, ані владу, ані громаду регіону. Це відвертий саботаж, який повинен мати відповідні наслідки. Вже сьогодні будуть направлені відповідні листи на адресу голови ДФС та Прем’єр-міністра України з проханням втрутитись у ситуацію та врятувати Запорізький край від бюрократів та злочинців, провести ретельні перевірки та прийняти кардинальні кадрові рішення. Адже, коли про порушення кажуть не просто скарги, а виграні в судах справи – терпіти більше не можна, - підкреслив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

 

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

Впродовж доби окупанти завдали 421 удар по 12 населених пунктах Запорізької області.

Христос народився! Славімо його!

У п’ятьох людей виявили онкозахворювання на ранній стадії: підбито підсумки міського пілотного проєкту «Онкоскринінг на рівні закладів охорони здоров’я»

Руханки на перервах, безоплатне харчування та група продовженого дня: у «підземній» школі в Запоріжжі триває освітній процес

Через що можуть скасувати пенсію та як пройти ідентифікацію: роз’яснення від Пенсійного фонду України

Пункти незламності в Запоріжжі готові приймати відвідувачів цілодобово: за необхідності вони розгорнуть додаткові потужності

В Запоріжжі через несприятливі погодні умови може відчуватися неприємний запах

Програма перекваліфікації жінок на операторів сільськогосподарської техніки: відкрито конкурс

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 24.11.2024

Впродовж доби окупанти завдали 200 ударів по 13 населених пунктах Запорізької області.

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1034-го дня війни

Як скористатися державними послугами після кібератаки?