На офіційному сайті Мінрегіону України оприлюднено підсумки рейтингової оцінки соціально-економічного розвитку регіонів України за І півріччя 2017 року. Запорізька область у порівнянні з рейтинговими результатами І кварталу продемонструвала позитивну динаміку по всіх напрямах діяльності.
Як нагадав голова облдержадміністрації Костянтин Бриль, щоквартальний рейтинг серед регіонів здійснюється за шістьма напрямами в різних сферах соціально-економічного розвитку регіонів та охоплює 25 показників. Загальне рейтингове місце Мінрегіоном не розраховується.
Отже, за підсумками І півріччя поточного року за напрямом «Економічна ефективність» область посіла 4 місце проти 10 у І кварталі. Це є відображенням відновлювальних процесів економічного зростання та, насамперед, розвитку промислового виробництва, яке залишається основою регіональної економіки. За підсумками І півріччя всі провідні галузі промисловості спрацювали з позитивною динамікою; найбільше зростання – в електроенергетиці (майже на 20%). Завдяки розширенню внутрішньої кон’юнктури та освоєнню нових зовнішніх ринків зростання в машинобудуванні склало майже 9%, у металургійній галузі – понад 3%. Загалом підсумковий індекс промислової продукції склав 108,8% - це 5-7 місце серед регіонів.
За обсягами реалізованої промислової продукції (91,8 млрд. грн.) область утримує 3 місце серед регіонів України – 9% у загальному обсязі.
Отримання рекордного врожаю зернових (понад 2,8 млн. тонн), підвищення будівельної активності підприємств (+ 45%, 4 місце серед регіонів) – усе це також позитивно позначилося на рейтингових позиціях області.
Також Запорізький регіон посідає 3 місце за напрямом «Інвестиційний розвиток та зовнішньоекономічна співпраця». Капітальні інвестиції збільшились на 65% - це 1 місце. За кількісними показниками, які є більш об’єктивними, а саме у розрахунку на одну особу населення, область посіла 3 місце за обсягом експорту товарів (понад 819 дол. США), 7 місце – за обсягом прямих іноземних інвестицій (майже 486 дол. США).
Показовим є поліпшення позиції за напрямом «Фінансова самодостатність» - 14 місце проти 23. Цей показник був досягнутий за рахунок більш високих темпів зміцнення місцевих бюджетів у результаті проведеної податкової та бюджетної децентралізації і, насамперед, підвищення фінансової спроможності об’єднаних територіальних громад, які отримали нову структуру податкових надходжень.
У цілому майже за кожним другим рейтинговим показником область увійшла до першої десятки регіонів, з них за вісьмома - до першої п’ятірки.
Костянтин Бриль підкреслив, що залишились і ті напрями роботи, за якими потрібно докласти чимало зусиль. Це, зокрема, розвиток інфраструктури, на низький результат якого вплинули показники житлового будівництва. Незважаючи на зростання темпів введення в експлуатацію житла майже на 20% проти відповідного періоду минулого року, у порівнянні з темпами інших регіонів цього виявилося недостатньо, обсяг введеного житла у розрахунку на одиницю населення залишився низьким.
- Головний сенс роботи обласної влади полягає в тому, щоб запоріжці дійсно бачили та відчували позитивні зміни, а рейтинги це тільки підтверджували. Саме над цим і працюватимемо надалі, - підкреслив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю