Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Юрій Артеменко: «Приклади доводять, що телеканали можуть безболісно перейти на українське мовлення»

15 вересня 2017 - 14:01

У Запоріжжі з робочою поїздкою перебуває голова Національної ради з питань телебачення і радіомовлення України Юрій Артеменко, у ході якої провів зустріч з керівниками регіональних електронних засобів масової інформації та організацій кабельних провайдерів. Насамперед посадовець вручив Почесну грамоту Верховної Ради України представнику Нацради в Запорізькій області Володимиру Кучугурному.

З керівниками ЗМІ Юрій Артеменко обговорив широке коло професійних питань. Одним із найбільш актуальних на сьогодні є дотримання квоти на використання української мови – 75% на телебаченні. Ця норма починає діяти з 13 жовтня цього року.

- Багато хто вбачає проблему в тому, що телеведучі недостатньо володіють українською мовою. Але це не безвихідна ситуація. Був достатній перехідний період. На ICTV, наприклад, його ефективно використали, організували для своїх працівників курси  української мови. І нині російськомовний телеведучий з Криму говорить українською краще, ніж львів’янин, - зазначив посадовець.

До речі, запорізький телеканал «ТВ-5» зробив те ж саме і перейшов на українське мовлення так би мовити достроково – з 4 вересня цього року.

Аналогічна ситуація, за словами Юрія Артеменка, і з квотою на трансляцію україномовного музичного продукту на радіо. Побоювалися, що не вистачить якісної української музики, і радіоефір заполонять пісні лише Вакарчука. Проте нині деякі радіостанції  норму навіть перевищують, бо український музичний ринок динамічно розвивається, народжуються нові фестивалі тощо. 

Ще одне важливе питання – дотримання телеканалами і радіостанціями правил мовлення у дні скорботи, які чітко прописані у Положенні. Посадовець наголосив, що це принципове питання і Нацрада  пильно стежить за їх дотриманням.

Порушувалася також ще низка профільних питань, таких як прозорість структури власності телерадіокомпаній, перехід  на цифрове телебачення, пріоритетні напрямки розвитку інформаційної сфери.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

Третя річниця повномасштабного вторгнення: Запоріжжя обʼєдналося в молитві за Україну

Якщо не воюєш – маєш працювати: ветеранка скористалася грантом і відкрила крамницю у Запоріжжі

«Підземна» школа в Петрополі: учні та вчителі скучили за спілкуванням

У Запоріжжі вшанували пам’ять поліцейських, які загинули, рятуючи життя інших

У Дії з’явились нові послуги для ветеранів та членів родин загиблих військовослужбовців

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 24.02.2025

Упродовж доби окупанти завдали 421 удар по 9 населених пунктах Запорізької області

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 23.02.2025

Загалом упродовж доби окупанти завдали 455 ударів по 13 населених пунктах Запорізької області.

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1095-го дня війни

У ЗАПОРІЖЖІ ЧЕРЕЗ НЕСПРИЯТЛИВІ ПОГОДНІ УМОВИ МОЖЕ ВІДЧУВАТИСЯ НЕПРИЄМНИЙ ЗАПАХ

Магістри Запорізької політехніки отримали дипломи – попереду нові звершення